SORU-CEVAP

SORU-CEVAP 2017-10-02T12:47:55+00:00

Bu bölümde sizden gelen soruları cevaplıyorum. İstediğiniz her konuda sorabilirsiniz…

 

Bu haftanın sorusu;

02.10.2017

DANIŞMANLIK ALANLARDAN NASIL GERİ DÖNÜŞLER ALIYORSUNUZ?

Sinem Oktay: Merhaba, müşterilerimin yorumlarını www.sinemoktay.com anasayfada aşağıya doğru inerseniz okuyabilirsiniz…

 

 

Bu haftanın sorusu;

12.03.2017

BU SORUYU MİMAR ARKADAŞLARIMDAN ÇOK ALIYORUM, FENG SHUİ TASARIMA ENGEL MİDİR?

Sinem Oktay: Hayır. Her elementi getirmenin sonsuz seçeneği vardır. Bu sizin yeteneğinize, becerinize ve hayal gücünüze kalmıştır. Yaratıcılığınıza asla engel değil destektir. Mekanın en iyi hissiyatını feng shui ile kazanırsınız…

 

 

Bu haftanın sorusu;

16.02.2016

SİNEM HANIM İŞYERİMDE FENG SHUİ’YI UYGULAMALIMIYIM YOKSA EVDE YETERLİMİ?

Sinem Oktay: Biz feng shui’yi özellikle işyerinde müşteri ve satış potansiyelini arttırmak için yapıyoruz ve gerçekten işe yarıyor. İşyerinde de mutlaka uygulamalısınız. Sevgilerimle..

 

 

Bu haftanın sorusu;

16.02.2016

SİNEM HANIM YILLIK GÜNCELLEMELERİ YAPIYORMUSUNUZ?

Sinem Oktay: Evet yıllık güncellemeleri her sene yeni çin yılına girmeden önce Ocak ayında yapıyorum. Bunun için ücret talep etmiyorum. Sevgilerimle.

 

 

Bu haftanın sorusu;

08.10.2015

FENG SHUİ’Yİ KENDİM UYGULAMAK İSTİYORUM BUNUN İÇİN BİR KİTAP TAVSİYE EDERMİSİNİZ?

Sinem Oktay: Feng Shui’yi bir kitap okuyarak öğrenemezsiniz. Uzun ve uygulamaya yönelik bir eğitim almak daha doğru olacaktır. Kitap sadece önbilgi almanıza yardımcı olur. Sevgilerimle.

 

 

Bu haftanın sorusu;                                                                                                                                         

16.03.2015

FENG SHUİ DANIŞMANLIĞI NE KADAR SÜRÜYOR?

Sinem Oktay: Her durum ve müşteri farklıdır, kendine özgüdür. İhtiyaç duyulan zamanda müşterinin amaçları ve ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterir. Genellikle ilk hafta tanışma, problemleri belirleme ve gerekli doneleri toplamakla geçer, ikinci hafta analiz ve raporlama sürecidir. Son olarak rapor ve yapılacak düzenlemeler konuşulur.

 

 

Bu haftanın sorusu;                                                                                                                                            

14.10.2014       

FENG SHUİ DOĞRU ÇIKIYORMU? GERÇEKTEN İŞE YARIYORMU?

Sinem Oktay: Çok sayıda evi inceliyorum ve çok fazla insanla çalışıyorum. Hepsinde gördüğüm ortak nokta evin feng shui’si yani ruhu hayatınızın gidişatını belirliyor. Eviniz açık ve net yaşadıklarınızı yansıtıyor ve bunları belirledikten sonra önlem alabiliyorsunuz.

 

 

Bu haftanın sorusu;                                                                                                                                         

07.05.2014       

İSTANBULDAN UZAKTAYIM, BULUNDUĞUM YERDE HİZMET VERİYORMUSUNUZ?

Sinem Oktay: Bana en sık gelen sorulan sorulardan biri bu. Size hizmet vermem için İstanbulda konumlanmanız gerekmiyor. Günümüzün teknolojisiye gereken verileri toplamak ve paylaşmak çok kolay. Dolayısıyla Türkiye’nin her yerine ve yurtdışına hizmet veriyorum.

 

 

Bu haftanın sorusu;                                                                                                                                   

25.11.2013       

KLASİK FENG SHUİ’NİN BUDİZM YADA TAOİZM İLE BAĞLANTISI VARMIDIR?

Sinem Oktay: Hayır. Klasik Feng Shui’nin hiçbir inanç sistemi yada dinle bir ilişkisi yoktur. Görülmeyen enerji düzenlerinin insanlar üzerindeki etkisini çalışan bir sanattır.

 

 

Bu haftanın sorusu;                                                                                                                                              13.08.2013

SİNEM HANIM ÖZEL HAYATIMIN MEDYAYA YANSIMASINDAN KORKUYORUM BİLGİLERİM GİZLİ KALACAKMI?

Sinem Oktay: Bu konuda hiçbir endişeniz olmasın, sadece kişisel bilgilerinizin gizliliğini sağlamıyorum, klasik feng shui danışmanı tuttuğunuz da gizlidir. Müşterilerimin isimlerini paylaşmıyorum.

 

 

Bu haftanın sorusu;                                                                                                                                              21.05.2013

ÇOK SAYIDA FENG SHUİ OKULU VAR, BUNLARIN ARASINDAKİ FARK NEDİR, SİZ HANGİSİNİ TAKİP EDİYORSUNUZ VE FENG SHUİ EĞİTİMİ VERİYORMUSUNUZ?

Sinem Oktay: Merhaba,
Aslına bakarsanız çok fazla okul yok. Orijinal feng shui anlaşılması ve öğrenmesi çok zor olduğu için 1980’lerde uyanık bir adam Black Hat Sect (Siyah Şapka) okulunu kurdu, evleri 9’a bölerek o köşe aşk köşesi bu köşe aile köşesi şeklinde zamandan uzak bir yaklaşımda feng shui’yi sadeleştirmeye çalıştı. Gerçek feng shui klasik feng shuidir. Benim bağlı olduğum ekol ”zaman ve mekan” ekolüdür yani gerçek olan klasik feng shui’dir. Zaman faktörü ele alınmadan feng shui’den sonuç alınamaz. Master’ım Joseph Yu, bağlı olduğum okul Feng Shui Research Center’dır.

 

 

Bu haftanın sorusu;                                                                                                                                              30.04.2013

EVİMİ YADA OFİSİMİ ZEVKİMİ YANSITMAYAN OBJE YADA RENKLERLE DÖŞEMEK ZORUNDAMIYIM?

Gelen soru: Uzak doğu objelerinin çoğu zevkimi yansıtmıyor. Onları kullanmak zorundamıyız?

Sinem Oktay: Merhaba, Klasik feng shui fizik prensiplerine dayanır, psikoloji değil. O objeler ancak onlara inanırsanız işe yararlar. Buna psikolojide psuedo etkisi denir.

 

 

Bu haftanın sorusu;                                                                                                                                                16.02.2013

BİNA BANA UYGUN DEĞİLSE TAŞINMAM MI GEREKİR?

Gelen soru: Eğer bina bana uygun değilse taşınmam mı gerekir?

Sinem Oktay: Merhaba, Feng shuide kötü olan tek şey evin bakış yönünün belirsiz kalmasıdır. 360 derecelik çember 45 derecelik  8 guaya, her gua 3 dağa ayrılır ve her biri 15 derecedir. Mesela pusula ölçümü yapıldıktan sonra bina  187.5 ° ila 184.5 ° arasındaysa sınırdadır, her iki tablo da gözönünde bulundurulur. Yani binanın bakış yönü belirlendikten sonra mutlaka bir çözüm bulunur.

 

 

Bu haftanın sorusu;                                                                                                                                              22.01.2013

FENG SHUİ NE KADAR SÜREDE SONUÇ VERİR?

Gelen soru: Sinem hanım sonuçları almamız ne kadar sürer?

Sinem Oktay: Merhaba, Eğer yapılması gereken değişiklikleri aynen ve hızla uygularsanız daha hızlı sonuç alırsınız. Parayla ilgili  gelişmeler için 2 hafta beklemek yeterlidir. Sağlık kısmı daha uzun sürer. Ondada kesin sonuç alırsınız sadece daha yavaş hissedilir, para gibi hemen akmaz.

 

 

Haftanın sorusu;                                                                                                                                                  27.09.2012

FENG SHUİ UYGULAMA ÜCRETİ NEDİR?

Gelen soru: İyi günler, feng shui hizmeti almak istiyorum ancak fiyat hakkında çekincelerim var. Evim 160m2 orta büyüklükte bir ev sizce tahminen ne kadar tutar?

Sinem Oktay: Merhaba, Evinizde tadilat yaptıracaksanız feng shui için ayrıca bir ücret almıyorum. İç mimarlık proje hizmetleri iç mimarlar odasının belirlediği fiyatlar üzerindendir.

http://www.icmimarlarodasi.org.tr/_Medya/YasalCerceve/c664b7-2011YILIYAPIYAKLAsIKBiRiMMALiYETLERi.pdf

Feng shui ise komple tadilat gerektirmez, gerekli yerlerde değişiklikler yapılır. Ücreti düşündüğünüz kadar pahalı değil, aksine gayet ekonomiktir.

 

 

Haftanın sorusu;                                                                                                                                                  02.10.2012

FENG SHUİ NASIL UYGULANIYOR?

Gelen soru: Merhaba. benim evimin girişinde tam karşıda ayna var, salonum solda bej renkte  girince tam karşıdada kapı ve balkon var evin girişiyle aynı hizaya geliyor hemen hemen. Sizce feng shui nasıl uygulanır benim eve? Teşekkürler.

Sinem Oktay: Merhaba, Öncelikle evinizin girişinde ayna olması  feng shui hesaplamalarında bir değişiklik yapmıyor çünkü klasik feng shuide  ayna etkisiz eleman. Uygulamada sırasıyla şu işlemleri yapıyoruz;

1. Önce evin planını çıkarıyoruz.
2. Pusula yardımıyla evin hangi yöne baktığını buluyoruz.
3. Diğer yönleri belirliyoruz.
4. Binanızın inşaatının bitiş tarihi önemli faktör.
Tüm bu faktörleri birleştirerek feng shui hesaplamalarınızı yapıyor ve mekanda ufak düzenlemeler yapıyoruz.

 

 

Haftanın sorusu;                                                                                                                                                    09.10.2012

FENG SHUİ’NİN İŞE YARAMASI İÇİN İNANMAM GEREKİYORMU?

Gelen soru: Sinem hanım merhaba ben feng shui ile çok ilgiliyim hobim diyebilirim, ancak iş uygulamaya gelince yapamıyorum, evimin planı ölçüsü beni aşıyor. Diğer bir sorun da eşim feng shui’ye inanmıyor, yapsak bile işe yaramayacağından korkuyorum, boşa çaba da sarfetmek istemiyorum. Sizce de işe yaramaz dimi? Teşekkürler ederim, iyi çalışmalar.

Sinem Oktay: Merhaba, Size öncelikle şunun garantisini veriyim; Feng Shui’nin çalışması için inanmanıza gerek yoktur. Bu bir fiziktir, yerçekimi gibi. Yaparsınız ve unutursunuz o kendi kendine çalışır. Etki ve tepki yasası. O yüzden endişe etmeyin, işe yarayacaktır. Sevgiler…