Bu yazıya başlamadan önce belirtmeliyim ki sembollerin verdiği anlam ve önem herkese göre değişiklik gösterir. Önerdiğim sembollerden bir diğeri size daha anlamlı gelebilir, her beyin farklıdır, sizin için sembol belirleyici sizsiniz, görünce ne his uyandırıyor sizde, bir iki saniye hissedin, mümkünse elinize alın ve bakın hafif mi ağır mı his. Ayrıca sembolün işe yaraması için işe yarayacağına inanmanız gerekir…

Mekân enerjilerinde bu yoktur. Onlar gözle görülmez ve farkında olmadan çalışırlar, inanmasanız da. Enerji objeyi beynin algıladığından farklı algılar. O objenin enerjetik alanını masseder. Beyin ise göz ile görür, beyne sinyal gönderir, beyin bilinçaltında biriktirdiği arketipe gönderme yapar, eski anılarını gözden geçirir ve mana çıkarır.

Antik zamanlardan bu yana kullanılır semboller, hatta o zamanlarda şimdikinden çok daha önemlidir. Modern çağda psikolojide gördüğümüz algıladığımız her şeyin bilinç altına etki ettiği Carl Gustav Jung ve arketipleriyle yeniden popüler olmuştur.

Dekorasyonda sembollerin önemli bir rolü vardır. Her gün gördüğümüz objelerin doğru seçilmesi ruhsal, biyolojik, fiziksel sağlığımız üzerinde önemli roller üstlenir.  Peki hangi sembol ne işe yarar? Neyi güçlendirmek istiyorsanız ona göre seçim yapmalısınız;

 

Bireysel güçlenme için:

Güç deyince aklınıza ne geliyor? Aklınıza gelen ilk şeyi not edin. Benim tavsiyem bireysel olarak güçlenmek ve gücünüzü ortaya çıkarmak için altın yani gold objelerden ve de hayvan arketiplerinden aslan figüründen faydalanın. Resim veya heykel olabilir. En çok vakit geçirdiğiniz ve görebildiğiniz alana yerleştirin. İçinizdeki potansiyeli fark edip ortaya çıkarmak için ise ejderha kullanın. Size en çok hitap eden sembolü tercih edin.

 

Romantizmi geliştirmek için:

Romantizm deyince aklınıza ne geliyor? Aklınıza gelen ilk şeyi not edin. Benim tavsiyem romantizm için yatak odasında bir çift mandarin ördeği resmi veya heykeli kullanın. Evliyseniz ve sadakati arttırmak istiyorsanız köpek’ ten faydalanın, sadakati güçlendirir. Ruh eşini arayanlar yusufçuk kullanabilir. Güvercin uyum denge barış demektir, kavga ve savaş olan evliliklerde uyumu arttırır.

 

Zarafet ve güzellik için:

Zarafet deyince aklınıza ne geliyor? Aklınıza gelen ilk şeyi not edin. Benim tavsiyem içinizdeki güzelliği ortaya çıkarmak için içinizi açan estetik bir kuğu resmi veya heykeli kullanın, bu içinizdeki zarafeti, güzelliği ve asaleti ortaya çıkarır. Yatak odasında kullanın, ilişkiyi destekler, eşler açısından faydalıdır.

 

Yaratıcılığı geliştirmek için:

Yaratıcılık deyince aklınıza ne geliyor? Aklınıza gelen ilk şeyi not edin. Benim tavsiyem yaratıcılığı arttırmak için ev veya ofisinizde bitki bulundurun. Hayvan arketiplerinden leylek resmi veya heykeli ilham ve keşif yeteneği verir. Aslan yaratım gücünü kuvvetlendirir. Zürafa kendisi olamayan taklitçilerin orijinalliğini ortaya çıkarır. Çalışma masanızda bu objelerden seçip bulundurun.

 

İş hayatını geliştirmek için:

İş deyince aklınıza ne geliyor? Aklınıza gelen ilk şeyi not edin. Benim tavsiye ettiğim başarılarınızın, diploma ve sertifikalarınızın, ödüllerinizi görebileceğiniz bir yere çerçeveleyip asmanız. Hayvan arketiplerinden at özgürlük, sıra dışılık, hayal gücü, yaratıcılık ve ustalığı kuvvetlendirir. İşinizi değiştirmek istiyorsanız anka kuşu kullanın. İş konusunda tıkanıklık yaşıyorsanız işleri açmak için fil ’den yararlanın. Hediye almak için de bu arketipleri kullanabilirsiniz.

 

Kıskançlık enerjisini geri göndermek için:

Evinizin dışına bagua aynası veya normal ayna asın, bireysel görüşmelerinizde de ayna kolye kullanın. Kıskanç insanların enerjisini geri yansıtır. Nazar boncuğundan da faydalanabilirsiniz ancak o karşıdakini uyarır, enerjisini geri yansıtmaz.

 

Kötü alışkanlıklar, alkolü, sigarayı bırakmak için:

Sigara ve alkolü bırakmak için tavsiye ettiğim kendinizin en sağlıklı, spor yaparken resimleriniz, sporcular kötü alışkanlıklar kullanmaz. Hayvan arketiplerinden ise kertenkele alkol ve sigarayı bırakmanıza yardımcı olur. Takıntıları azaltır. Ancak ruhsal iradesi zayıf, takıntılarıyla yüzleşemeyecek olanlar kullanmamalıdır.

 

Ruhsal güçlenme için:

Ruhsal denge deyince aklınıza ne geliyor? Aklınıza gelen ilk şeyi not edin. Benim tavsiyem taiji (yin&yang) sembolünden veya taiji içeren takılardan faydalanın. Yin ve yang dengedir. Varoluşun temel prensibini açıklar, düalite. Her iyinin içinde kötü, her kötünün içinde iyi vardır. Gümüş takı ve eşyalar da denge getirir. Hayvan arketiplerinden kurbağa arınmaya, saflaşmaya yardımcı olur. Yunus sevgiyle kabullenmeyi sağlar. Akıntıya karşı kürek çekenler teslim olamayanlar kadere inanmayanlar örümcek arketipini çalıştırmalıdır. Turna da hayatının amacını bulmak isteyenlere kendilerine kişisel gelişimle yol arayanlara rehber olur.

 

Bereket için:

Bereket deyince aklınıza ne geliyor? Aklınıza gelen ilk şeyi not edin. Benim tavsiyem bir kırmızı bir bereket kesesi veya kasesi oluşturun. Kırmızı nar da olur. Sizin için bereketi en iyi ne sembolize ediyorsa. Hayvan arketiplerinden bereket için karınca sembolünden faydalanabilirsiniz. Feng shui’de bereket aktivasyonu için su şelalesi kullanırız. Yeri önemlidir, analizle ortaya çıkar.

 

Akıl ve uyanıklık için:

Sol beynin akıl ve mantığı, sağ beynin duygu ve sezgileri dengede olmalıdır. Buna dişil eril dengesi denir. Dişil enerjiniz çok fazlaysa aşırı saf olabilirsiniz ve mantığınız az çalışıyor olabilir. Bu durumda fazla verici olan inek arketipinden uzak durun. Uyanıklık için tilki sembolünden faydalanın. Eril enerjinizi arttırarak size kurnazlık getirir.

 

Değişim için:

Hayatınızda neyi değiştirmek istiyorsunuz? İstediğiniz şeyler için bir hayal panosu yaratın ve hayalinizdeki şeyleri kesip yapıştırın ve yazın. Hayatınızda köklü değişimlere gitmek istiyorsanız ki bu zor bir karardır, belki de ruhsal dönüşüm gerekiyordur, karga ruhsal alanda değişim dönüşümü başlatır. Anka kuşu iş hayatında değişimi başlatır. Kişisel gelişimle uğraşıyor ve dönüşmek istiyorsanız kelebekten faydalanın. Yeni mevkilere gelmek, taşınmak, yer değiştirmek, seyahat için leylek kullanın.

 

 

Sevgilerimle…

 

 

 

 

 

SO © 2022 Her hakkı saklıdır. Sitedeki yazılar izinsiz ve kaynak belirtmeden başka yerde yayımlanamaz. Ancak yazıları yazar ismi ve kaynak belirterek ya da siteye link vererek paylaşabilirsiniz.