KONUTLAR

Evlerimizin hayatımızın genel gidişatı, psikolojik ve fizyolojik sağlığımız, ekonomik durumumuz, kariyerimiz ve davranış şekillerimiz üzerinde büyük etkisi var.
-Odaları ayrı ayrı Qi enerjisi ve sizinle etkileşimi yönünden değerlendiriyoruz. Dengesiz yada eksik Qi alan odaları dengeliyoruz ve kuvvetlendiriyoruz.
-Mobilyaları avantajlı yönlerinize göre yerleştiriyoruz.
-Her mekanı ayrı ayrı aydınlatma, yer ve duvar malzemesi ve sanat eserleri yönünden inceliyoruz.
– Yatak odanız ne renk olmalı ve nasıl tasarlanmalı, 5 elementten hangisini desteklemeli ateş, metal, su, ağaç, toprak, bunu belirliyoruz.
-Eviniz kişilik ve arzularınızı yansıtıyor mu ona bakıyoruz.
-Evinizde yenilemeye gidilip gidilmeyeceği, evinizi değiştirip değiştirmemeniz gerektiği  gibi özel konuları konuşuyoruz.
-Evi ofis yapmalı mısınız belirliyoruz. Çalıştığınız oda işinizin başarısı açısından son derece önemli.

 

OFİSLER

Şirketin finansal durumunu geliştirmek ve herkesin rahat ve iyi moralle çalışması için mekanın uyumlu bir enerjisi olması gerekiyor.
-Müşteriler binaya girerken Qi getirirler, bu yüzden kapının doğru yerleşimi önemlidir.
-Yerleşim planı ve tasarım bir ofisin başarısını etkileyen en önemli faktördür. Doğru olup olmadığına bakıyoruz.
-Bir çalışanın üretkenliğini ve motivasyonunu etkileyen masasının yerleşim şekli. Daha rahat çalışması için her çalışanın masasının yönünü çalışanın avantajlı yönüne çeviriyoruz.
-Odaların şekli, büyüklüğü, kapı ve pencere yerleşimleri, yer ve duvar malzemeleri yada açık ofisleri değerlendiriyoruz.
-Giriş, resepsiyon ve mekan akışını inceliyoruz. Feng shui açısından hangi yol daha avantajlı tartışıyoruz.
-Yönetici odası için en iyi yeri belirliyoruz.
-Hastalık ve işten kaytarmaların sebeplerini ve önüne geçme yöntemlerini izah ediyorum.
-Bütün iş yeri çalışanlarının motivasyonunu yükseltmek için seminer alabilirsiniz.

 

ARAZİ

Bir binayı etrafındaki enerjileri gözardı ederek değerlendirmek mümkün değildir. Etraftaki enerji, enerji akışının yönü ve binaya doğru eğimi direk içerideki Qi dağılımını etkiler.  Ayrıca binanın araziye yerleşimi, şekli, yüksekliği, rengi de önemli faktörlerdir. Doğru arazi seçimi boşa zaman, enerji ve para kaybını önleyecektir.
-Ticari başarı doğru arazi seçimiyle başlar. Doğru arazi binayı en faydalı, bereketli Qi ile doldurur. Bu bereket işin bütün alanlarına yansır.
-Eğer arazi seçilmişse feng shui analizi işin nasıl geliştirilip paranın nasıl getirileceğini belirler.

 

EMLAK SEKTÖRÜ

İnşaat firmaları örnek dairelerle potansiyel müşteriye sadece iyi görüntü değil huzur hissi vererek satışlarını arttırmaya çalışıyorlar. Bunun için en iyi yöntem feng shui’dir. Bir konutun yada ofisin çabuk satılabilmesi için müşterilerin içinde iyi hissetmeleri gerekir, mekan pozitif Qi ile dolu olmalıdır.
-İnsanlar eve nasıl giriyor ve nasıl hareket ediyorlar? Satış danışmanına nereden başlayıp insanları nasıl gezdireceği konusunda tavsiye verilebilir. Bu evi satışını hızlandırır.
-Mobilya yerleşimi: Feng shui prensiplerine göre yerleştirilen mobilyalar en pozitif Qi’yi aktive eder, gelenler sadece evin nasıl göründüğüne değil nasıl hissettirdiğine bakarlar.
-Renk seçimi: Satışta renk etkilidir, doğru yerde doğru renk maksimum etki edecek ve feng shui’yi geliştirecektir.