Evrende her şey, DNA moleküllerimiz, göz korneamız, soluduğumuz hava, çiçek özleri, kristaller, kar taneleri ve diğer bütün yaşam formları geometrik kodlardan oluşmuştur. Mısır ve Moskova Papirusları, Babilon kil tabletleri ile Thales, Pythagoras, Plato, Öklid, Arşimet, Kepler zamanından beri insanlar matematiksel formların arkasındaki anlamları araştırmaktadır.

Eskiler kutsal geometriyi öğrenmenin ruhun eğitimi açısından önemli olduğunu düşünürlerdi. Siz de geometrik şekillerin içerdikleri derin bilgeliği öğrenerek günlük hayatınızda onları kullanabilir, yaratım gücünüzü arttırabilir, şifalanabilir hatta daha derin seviyede ruhsal aydınlanma sağlayabilirsiniz.

Peki şekillerin anlamı nedir ve ne için kullanabilirsiniz?

 

 

Çember:

Bütünlüğü, tekliği, Ay ve Güneşi, bilgeliği, mükemmelliği, sonsuzluğu temsil eder.

 

 

Vesica pescis:

Üst üste iki çemberin kesişiminden oluşur, ayrılık illüzyonu verse de hala birdir. Zıtlıkların doğasını sembolize eder. Zıtlık olsa da merkez ılımlıdır.

 

 

Hayat tripodu:

Üçüncü çember hayat tripodunu oluşturur, üç sayısı zihin beden ve ruha göndermedir ve hayat tripodu üçünün nasıl birbirini etkilediğini sembolize eder.

 

 

Yaşam tohumu:

Yedi iç içe geçmiş çemberden oluşur, İlk bakışta simetrik olduğu düşünülebilir ama değildir. Şeklin bir merkezi vardır, bu merkezin her şeyin oluşturan tohum olduğu düşünülür. Başlangıcı temsil eder.

 

 

Yaşam ağacı:

Görünür görünmez her şeyle bağımızı sembolize eder. Evrende yalnız olmadığımızı, birbirine bağlı geniş bir ağla birbirimize bağlı olduğumuzu anlatır.

 

 

Yaşam çiçeği:

On dokuz üst üste gelen çemberden ve bir çerçeve çemberden oluşur ve evrensel olarak kutsal kabul edilir. Yaşayan her canlının birbiriyle bağlantılı olduğunu temsil eder. Aynı zamanda her atomun, yaşam formunun ve tüm varoluşun yapısının tasarımını kodlayan kozmik plan taslağını içerdiği düşünülür.

 

 

Yaşam meyvesi:

Yaşam çiçeğinin kalbindeki alemleri ve boyutları yansıtan 13 çemberden oluşur. Hayat tohumdan başlar, oradan meyve oluşur, meyve bolluk ve sağlığı temsil eder. Dinde ve mitolojide meyve Âdem ve Havva’nın elma yemeleriyle temsil edilir. Merkezleri birleşince metatron kübünü oluşturur.

 

 

Yaşam yumurtası:

Kutsal semboller dünyasında yaşam yumurtası tohumun sadeliğini çiçeğin karmaşıklığına bağlayan bir köprü görevi görür ve bize yaşamın sürekli büyüme ve dönüşme döngüsünü hatırlatır, yeniden doğuş, doğurganlık ve yeni yaşamın kıvılcımı anlatan derin bir semboldür.

 

 

Metratron kübü:

Yaşam meyvesindeki her çemberin merkezinden diğer çemberlere bir çizgi çekilerek elde edilir.  13 çember ve 78 çizgi vardır 78/ 13= 0,166 pi sayısına yakındır. Çemberler feminen, çizgiler maskülen göründüğünden metatron kübü bu enerjilerin dengesi olarak görülür. Başmelek Metratron akayişik kayıtlarla yani evrendeki tüm olaylarla ilgilidir.

 

 

Merkabah:

Birbirine kenetlenmiş ve zıt yönlerde dönen iki tetrahedronun birleşiminden oluşur ve ışık bedenimiz anlamına gelir. Işık bedenimiz muazzam bir güçle yayılan bir enerji alanıdır.  Fiziksel, duygusal, zihinsel ve spiritüel varlığımızı bir arada tutar ve bizi çok boyutlu sonsuz evrene bağlar. Disiplinli meditasyonla Merkabah’ın koruyucu aurasından faydalanabilir ve bilincin daha yüksek düzeylerinde yolculuk yapabilir. Merkabah sembolüne baktığımızda, doğuştan gelen potansiyelimizi, enerjimizi, içimizdeki gücü hatırlatırız.

 

 

Torus:

Merkezi noktadan çok fazla çember çizerek oluşan simit, iki boyutlu modelden üç boyutlu şekle geçişi temsil eden, manevi alemden fiziksel aleme geçişi ve iç ve dış dünyalar arasındaki bağlantıyı temsil eder.

 

 

Üçgen:

Başlangıç, orta ve bitiş, aynı zamanda geçmiş, şimdi ve geleceği temsil eder. Denge, harmoni, tamamlanış, yukarı çıkma, yüksek benliğe hizalanmanın temsilidir.

 

 

Kare:

Temel, sağlamlık, sabitlik, güven, dört mevsim, dört yönü temsil eder.

 

 

Artı:

İki çizginin kesişimi yeryüzü ve cennetin kesişiminden insanın oluştuğuna inanılır.

 

 

Spiral:

Altın spirale logaritmik spiral de denir ve doğada görülür, salyangoz, deniz kabuğu vb. Oluşturmak için fibonacci serisindeki rakamlar toplanır. Arşimet spiralinde farklı olarak halka içi mesafeler aynıdır.

 

Geometrik formları yaşam alanlarınıza yerleştirerek belirli aktivasyon sağlıyoruz. Danışmanlık için bana yazın.

 

 

 

SO © 2023 Her hakkı saklıdır. Sitedeki yazılar izinsiz ve kaynak belirtmeden başka yerde yayımlanamaz. Ancak yazıları yazar ismi ve kaynak belirterek ya da siteye link vererek paylaşabilirsiniz.