Frekansımız bilgilendikçe, bilinçlendikçe, kendimizi geliştirdikçe; çevremizde dokunduğumuz, temas ettiğimiz, soluduğumuz ve yediğimiz şeyleri bilinçli seçtikçe yükselir. Tanio Teknolojiden Bruce Tanio’nun frekanslar üzerinde yaptığı çalışmada bir gencin frekansı 66 hertz iken kahve tutunca 3 saniyede 52’ye düştü, aromaterapik yağı içine çekince 21 saniyede 66’ya döndü. Sigarayı tutunca 48, içince çekince 42 hertz’e düştü. Negatif düşünceler 12 hertz düşürürken pozitif düşünceler 10 hertz yükseltti; dua ve meditasyon 15 hertz yükseltti. Normal insan frekansı 62-78 hertz arasında iken soğuk algınlığında 58, kanserde 42, ölüm sürecinde 20 hertz ölçüldü. Çevresel faktörler bu kadar etkiliyken frekansımızı yükseltmek ve yüksek frekanslı yaşamak için neler yapabiliriz?

 

 

 1. Esansiyel yağlardan faydalanın. Klinik araştırmalara göre esansiyel yağlar bilinen en yüksek frekanslı doğal maddelerdir. Doğru yağı seçerken doğal mı emin olmalısınız, test etmek için beyaz bir A4 kâğıda birkaç damla damlatın. Gerçek yağ ertesi gün iz bırakmaz. Yağlarınızı buzdolabına koymayın, oda sıcaklığında güneş ışığından uzak tutun. Seri kullanın ve kapağını kapatın, uzun süre açık kalırsa okside olabilir. Yağları şu şekilde kullanabilirsiniz;

 

 1. Yağları vücudunuza sürebilirsiniz, bunun için seyreltmelisiniz. Taşıyıcı yağ olarak zeytinyağı veya hindistan cevizi yağını avcunuza alın, 3 damla aromaterapik yağ damlatıp sürün, 3 saniyede çalışmaya başlarlar, çok etkilidir.
 2. Burnunuzla nefes alabilirsiniz. Beyindeki limbik sisteme ulaşır ve duyguları uyarır, hormon salgılatır.
 3. Bir spreyle havaya sıkabilirsiniz. Havayı temizler, bakterileri, virüsleri, küfü öldürür, odadaki modu değiştirir.
 4. Banyoda kullanabilirsiniz. Lavanta, bergamut, ylang ylang, yasemin, limon, melisa, paçuli, sandalğacı.
 5. Dışarıda da yanınızda olması için size iyi gelen yağınızı bir roller içerisinde çantanızda taşıyabilirsiniz. İşe götürüp toplantıdan önce frekansınızı yükseltmek için koklayabilirsiniz.
 6. Diffuserınız yoksa derin bir kaba su kaynatıp 10 damla yağ damlatıp kullanabilirsiniz.
 7. Mumda erimiş kısma damlatabilirsiniz. Yanabilir ucuna gelmemeli.
 8. Hastalanınca sıcak suya damlatıp kaçamaması için kafanızın üzerine havlu sararak içinize çekebilirsiniz.

 

En pratik ve başlangıç için iyi olan yağ lavantadır. Lavanta, nerolin, papatya, mandalina, tatlı mercanköşkü yatak odanıza spreylemeniz iyi bir uyku çekmenize yardımcı olur. Soğuk algınlığı için elma yağını havlu yöntemiyle soluyun.  Havaya da kekik, okaliptus, biberiye, manuka sıkabilirsiniz. Soğuk algınlığından korunmak için tarçın ve karanfil iyidir. Havayı dezenfekte etmek için limon otu, çay ağacı, okaliptus işe yarar, kokuyu da alır.  Zihinsel netlik ve ders çalışırken konsantrasyonu arttırmak için nane, reyhan, okaliptus, kekik, ardıç iyidir. Stres atmak için adaçayı ile bir limon veya portakalı karıştırın, harikalar yaratır. Romantizmi yükseltmek için odaya yasemin, ylang ylang, gül, sandal ağacı veya paçuli sıkın. Ylang ylang libidoyu yükseltir. Oda temizleyici oda spreyi hazırlamak için 90 ml sprey şişesine temiz su koyun, 20 damla gül yağı ve 20 damla yasemin yağı damlatıp özellikle odaların köşelerine özellikle enerjinin düştüğü noktalara sıkın.

 

 

 1. Kristallerden faydalanın. Kristaller tüm titreşim alanları içinde insanınkilere en yakın, enerjinin transfer edildiği kristalimsi enerji ağını oluşturan, canlı nefes alan varlıklardır. Su bile kristalimsidir. Onlar yerkürenin kalbidir, yerkürenin enerjisidir. Kristaller birçok farklı titreşim içerir, aynı anda birkaç boyutta bulunma ve her birinin enerjisini içerme yeteneğine sahiptirler. Sadece saat, radyo ve cep telefonlarını çalıştırmazlar; bizimle de iletişim halindedirler, fiziksel bedenin titreşimi ile gezegenin titreşimi arasındaki bağlantıyı oluştururlar. Kristallere niyetinizi yükleyebilir, sorularınızı sorabilirsiniz, tüm niyetleri barındırırlar. Başlangıç için kuvars kristali iyidir. Satın alırken bir taşa doğru çekilirseniz avucunuza alın, ısınıyorsa sizin için uygun demektir. Pandül şeklinde olursa evet/hayır sorularınızı sorabilirsiniz. Evet için ileri geri, hayır için sola sağa gitmesini söyleyin. Cevaplar sizin kendi yüksek benliğinizden geleceği için en iyi kendinizle ilgi sorular sorabilirsiniz. Ayrıca bir taşa niyetinizi yükleyip çantanızda taşıyabilirsiniz, bunu deneyin. Bir-iki taş yeterlidir, evinizi çok fazla kristallere boğmayın, geceleri uyuyamayabilirsiniz.

 

 

 1. Bitkilerden faydalanın. Bitkiler yerkürenin yoğun kayalarıyla insanın eterik ruhu arasındaki enerjisel uçurum üzerinde bir köprü oluşturur, yani yeryüzü ile gökyüzünü bağlayıp dengelerler. Araştırmalar bitkilerin hissedebildiklerini ve enerjisel olarak insanlara çok benzer biçimde tepki verdiklerini göstermiştir. Duygusal halimizi kolayca bitkilere aktarabiliriz, bizim gibi duyguları olmasa da massetme (içine alma) özellikleri çok güçlüdür, diğer bitkilerin ya da insanların duygusal enerjisini kolayca massedebilirler. Sevgiyi, acıyı ve hatta duyguyu hissedebilirler. Enerji sık sık bir bir boyutsal düzeyden diğerine geçtiğinden, bitkilerin enerjisi, bize güç verir. Bu enerjisel beslenme zinciridir. Bu güçten faydalanın ve frekansınızı yükseltin. Ayrıca beslenmeniz için de bol yeşil yapraklı bitkilerden faydalanırsanız frekansınızı çok hızlı yükseltir. Sağlıklı beslenme frekans yükselme yöntemidir.

 

 

 1. Müzikten faydalanın. Dinlediğimiz müziğin kalitesinin duygusal ve fiziksel sağlığımız üzerinde önemli etkileri vardır. Müziğin frekansı bilince ve bilinçaltına işler. Standart müzik frekansı 432 hertz evrenin deseniyle uyumludur. Bu seviyede bedenimiz ve zihnimiz hiza ve uyumla çalışır. Solfej frekanslarını çalışan Joseph Puleo’ye göre 174 hertz ağrı ve stresi azaltır, 285 hertz bağ doku ve organları iyileştirir, 396 hertz sizi suçluluk ve korkudan kurtarır, 417 hertz değişimi kolaylaştırır, 528 hertz dna’yı tamir eder, 639 hertz kopuk ilişkileri düzenler, 741 hertz çözümler ve öz ifadeler getirir, 852 hertz spiritüel düzene sokar, 963 hertz birlik bilincine yaklaştırır… Farklı frekansları fark etmek yıllarca kulak alıştırması gerektirir ancak bu farkları hiç hissedemeyeceğiniz anlamına gelmez. Farklı frekanstaki müzikleri youtube’dan araştırıp dinleyebilirsiniz ve bir süre dinledikten sonra üretim, yaratıcılık ve konsantrasyonunuzda değişimler gözlemleyebilirsiniz.

 

 

 1. Feng shui’den faydalanın. Her birimiz eşsiz bir frekansa sahibiz ve bu frekans fiziksel çevremize karşı oldukça hassastır. Çevrenin frekansından bu derece etkilenebildiğimiz için ev ve ofisimizin vücudumuzun enerjisini ne yönde etkilediğini bilmek önemlidir. Dünyanın manyetik alanı vücut fonksiyonlarımızı düzenlemede büyük bir rol oynar. Evimiz toprağın üzerinde oturduğundan dünyanın enerjisini emer ve evde yaşayan her fert bu enerjiyi vücuduna alır. Evimizin bazı alanları ve yönlerindeki enerji kesilmiş veya bloke olmuşsa sağlığınızı negatif etkileyen bir takım negatif etkiler zincirleme oluşabilir. Bu yüzden pozitif yeryüzü enerjilerini alan bir yöne bakarak uyumanız iyi olur. Bazı genel negatif etkenlerin farkında olarak kendinizi koruyabilirsiniz; mesela açık bir kirişin altında uyumayın veya çalışmayın, taşıyıcı kirişler elektrik yükü taşırlar ve altında yatanlara baskılayıcı güç uygularlar. Yatağınızın önünde televizyon kullanmayın çünkü yüksek radyasyon vücudunuzdaki nörohormonların düzenini bozar. Evinizde doğal ışık kullanımını arttırarak bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirin…

 

Sevgilerimle…

 

 

 

SO © 2021 Her hakkı saklıdır. Sitedeki yazılar izinsiz ve kaynak belirtmeden başka yerde yayımlanamaz. Ancak yazıları yazar ismi ve kaynak belirterek ya da siteye link vererek paylaşabilirsiniz.