Her meslek için aktive etmekten hoşlandığımız, işimize yarayan belirli bir enerji türü vardır ve tipi meslekten mesleğe değişir; nasıl her meslekte yapılan iş farklıysa ona uyumlu olan enerji de farklıdır. Avukatlar her türlü bilgi, beceri, eğitim ve tecrübelerini hukuki sorunlara adil çözümler üretmek için harcarlar. Mesleğin icrasında ikna kabiliyeti, bilgi, iş ahlakı ve disiplin önemlidir ancak bununla birlikte yapılan işin Dengeli bir mekan hem işi yapan çalışanların başarısını arttırır hem de mekâna gelen müvekkil adayının psikolojisini pozitif etkiler.  Avukatlık büroları stres ve baskının olduğu ortamlardır. Avukatlar başarılı olmak ister. Feng shui avukatlara şu şekilde yardımcı olabilir;

 

 1. Mekân enerjilerini destekler, çalışanlar daha verimli ve hafif çalışırlar.
 2. Müzakere için feng shui’nin getirdiği dengeli ve uyumlu hissiyat yardımcı olur.
 3. Yin/yang dengesi ve doğayla uyum sağlıklı ve huzurlu kalma şansını arttırır.
 4. Para yıldızı aktive olursa yeni müvekkil kazanmaya yardımcı olur.
 5. Başarılı stratejiler çizmeyi sağlar.
 6. Her gün motive olmaya yardımcı olur.
 7. Yaratılan pozitif aura müvekkilleri olumlu etkiler.

 

Eğer yeni bir avukatlık ofisi açıyorsanız şu tüyoları göz önünde bulundurmalısınız;

 

 1. Dekorasyonun yaptığınız işi anlatan ve tüm ofiste hâkim olan bir tasarım dili olsun, çevreyle uğraşan bir firmaysanız yağmur ormanı duvar kâğıdı ve bambu sandalye ve masalar; iş hukukuysa müşterilerinizin firmalarını ve hizmetlerini çerçeveleyip asın.

 

 1. İlk intiba önemlidir, girişe özen gösterin, en çok para harcayacağınız yer giriş olsun. Bir insanın diğer bir insanı görünce hakkında karar vermesi 30 sn. sürer. Bunun gibi bir ofise girince de oradaki işlerin yürüyüşü hakkında insan aynı sürede karar verir. Acaba düzgün, güvenilir bir yerde miyim? İşlerimi sorunsuz takip edebilirler mi?

 

 1. Logonuz girişte rahatça okunmalı, binadaki diğer logolar içinden sıyrılmalı, daha büyük, farklı renkli karakterler seçin.

 

 1. Doğru büyüklükte bir resepsiyon imaj açısından önemlidir ne çok küçük ne de büyük bir resepsiyon masası seçin, enerji akışını kesmeyen oval formda olabilir. Resepsiyon yoksa bir hoş geldiniz yazısı veya logo asın.

 

 1. Soğuk iklimler için mutlaka bir kaban askısı bulunsun.

 

 1. Rahat bir bekleme koltuğu seçin, müvekkil adayları kendini evde ve güvende hissetsin. Ahşap değil sert zeminse bir halı düşünün. Okumak için güncel dergiler bırakın. Çocuklarla ilgiliyseniz çocuklar için de koltuk ve oyun alanı düşünebilirsiniz.

 

 1. Bitkiler ve su doğayı ofise getirirler, huzur ve enerji verirler, stresli ortamlara iyi gelirler. Temiz hava ve enerjiyi canlandırmak için canlı bitkiler koyun.

 

 1. Bir su şelalesi veya akvaryumunuz olsun.

 

 1. Ofis için seçilen renkler enerji açısından çok önemlidir. Hem odanın enerjisine hem de işinize uygun renkler belirleyin.

 

 1. Ödül ve referanslarınızı girişte ve odanızda sergileyin.

 

 1. Göz kamaştıran florasan ışıkları yerine doğal ışığa en yakın olan geniş spektrumu olan lambaları tercih edin. Pencerede ışığın kullanımını arttıracak yükseklik ve güneşlikler seçin.

 

 1. Ofiste masanız bütün odaya hâkim olacak şekilde karşı köşede olmalı. Kapıyla aynı hizada olmamalı, duvara bakmamalı, arkasında pencere değil duvar olmalı. Bu sayede işinize daha iyi konsantre olabilir, odaya girenlere hâkim olur daha güvende çalışırsınız. Ergonomik sandalye sırt ağrılarına engel olur ve stresi azaltır.

 

 

 1. En elverişli masa yönü doğu ya da batı grubu olduğunuza göre değişir. Bunun için eşinizle ne kadar uyumlusunuz yazımı okuyarak hangi grupta olduğunuzu belirlemelisiniz. Batı grupları için olumlu yönler Batı, Kuzeybatı, Güneybatı ve Kuzeydoğu, doğu grupları içinse Doğu, Kuzey, Güney ve Güneydoğudur. Daha ileri analiz feng shui analiziyle ortaya çıkmaktadır. Doğum tarihiniz, bina yönü ve bina inşaat yılını kullanarak daha ileri feng shui teknikleri ile destekleyici yönlerinizi aktive edebilirsiniz.

 

Sevgilerimle…

 

 

 

SO © 2022 Her hakkı saklıdır. Sitedeki yazılar izinsiz ve kaynak belirtmeden başka yerde yayımlanamaz. Ancak yazıları yazar ismi ve kaynak belirterek ya da siteye link vererek paylaşabilirsiniz.