Hiç bilinmeyen bir sebep ”geopatik stres” hastalıklarınızın sebebi olabilir. İlk kez 1929 yılında Almanya’da fark edilen geopatik stres dünya enerjilerinin insan sağlığı üzerindeki etkilerini inceleyen önemli bir alan. Ernst Hartmann  1960’larda ”Hala evinde yada ofisinde geopatik stres hattı geçmeyen bir kanser hastası arıyoruz” demiştir. Avusturyalı Kathe Bachler 3000’in üzerinde okul çocuğunu araştırdıktan sonra öğrenme zorluğu ve hiperaktivite gösteren çocukların yataklarının yada çalışma masalarının stres hattı üzerinde olduğunu buldu. Çocuklar bu hattan uzaklaştırıldıklarında tamamı gelişme gösterdi. Günümüzde İngilizler bebek sahibi olacak çiftlere evlerini geopatik stres ve elektromanyetik stres testinden geçirmelerini tavsiye ediyorlar.

 

Geopatik stresin çeşitli kaynakları olabilir.

1. En zararlıları yeraltı su damarlarıdır
Yeraltı su kaynakları yada su damarları vücudumuzun bioenerjik alanını kurutan bir enerji yayarlar ve uzun süre üzerinde zaman geçirilirse zararlı olabilir. Yer altında ne kadar uzaklıkta olduğu, yada kaçıncı katta bulunduğunuzun önemi yoktur.
Eğer yatağınız direk üzerindeyse uykuya uzun süre dalamaz, bütün gece döner durursunuz. Saat 2-3 arası uyanmak çok yaygındır çünkü geopatik stres bu saatte ve dolunayda maksimuma ulaşır. Sabah yataktan kalkmak çok zor hale gelir. Bebekler ve çocuklar sık sık yataklarından uzaklaşmak içgüdüsüyle düşerler veya sık sık uyanıp ebeveynlerinin yatağına giderler.

2. Global geomanyetik grid kesişimleri
Yeryüzü grid sistemleri düz hatlar veye geopatik enerjiden oluşurlar. Aslında daha çok enerji duvarları gibidirler, dünyanın derinlerine inerler ama aynı zamanda km’lerce yükseğe de ulaşırlar. Kübik denmesinin sebebi üç boyutlu olmalarıdır.

3. Ley hat kesişimleri
4. Jeolojik anormallik yada yeryüzü çatlakları
5. Jeolojik fay hatları
6. Radon gazı
7. Mineral depoları
8. Tüm AC titreşimli elektromanyetik alanlar ile endüstriyel ve medikal iyonlu radyasyon kaynakları

 

Peki stress hattının varlığını nasıl anlayabiliriz? Ev hayvanlarımızı dikkatli inceleyelim. Kediler stres hattına bayılırlar, üzerinde uyurlar. Köpeklerse sürekli stres hattından uzak dururlar. Atlar, inekler ve diğer çiftlik hayvanları çok hassastırlar ve stres hattı üzerinde tutulurlarsa yorgunluk, bitkinlik gösterir ve hastalanırlar. Ağaçların gövdeleri yarık olanlar düğümlü kabukları olanlar stres hattı üzerindedir. Karınca tepecikleri hep grid hatları üzerindedir.

Evinizde bir sandalye alıp üzerine oturun. Gözlerinizi kapatın. 3-5 dakika sonra uyuklamaya başlıyorsanız stres hattı yok demektir. Eğer geriliyorsanız geopatik stresten şüphelenebilirsiniz. Daha ileri dowsing teknikleriyle stres hattı belirlenebilir. Bulunması durumunda yapılacak en iyi şey uzaklaşmaktır. Derhal yatak ve masa gibi vakit geçirilen mobilyaların yeri değiştirilmelidir.

Feng shui, geopatik stres ve akapunktur arasında hep bir bağ olmuştur. Binanın formu kötüyse geopatik stresin etkileri çok daha kötü olacaktır. Yatak dışında ana kapı, giriş holü ve evin merkezinden stres hatları kesişiyorsa binaya giren qi kötü etkilenecek ve binada yaşayanlar harap olacaktır. Bu yüzden feng shui uzmanlarının birçoğu grid hatlarını hesaplamalarına dahil ediyorlar.

Eğer geopatik stresin dünya üzerindeki hayata, insan sağlığına etkilerinin önemi anlaşılsa acaba kaç hayat kurtarılabilirdi…

 

 

SO © 2013 Her hakkı saklıdır. Sitedeki yazılar izinsiz ve kaynak belirtmeden başka yerde yayımlanamaz. Ancak yazıları yazar ismi ve kaynak belirterek ya da siteye link vererek paylaşabilirsiniz.