Aşk…Freud’un da bir zamanlar dediği gibi insan olmanın temel taşı olan aşk… Gülmek ve ağlamak, en iyi zamanlarımızı paylaşmak, ikilemlerimizi anlatmak, atlayıp gezmek için birini istiyoruz. Karmakarışık dünyada karakteri bize uyan güvenebileceğimiz öbür yarımızı arıyoruz. Sonucu hüzünlü ayrılıkta olsa mutlu bir evlilikle de sonuçlansa istiyoruz. İki kişi arasında ömür boyu sürecek o kutsal aile birliğini kurduğumuz zamansa hep balayında kalalım istiyoruz. Hayatın zorlukları üst üste getirmesiyle evliliğin daha önceki hatalardan ders çıkararak beraber büyümek olduğunu unutuyoruz. Aslında aşkın evlilikte belirleyici faktör olduğunu düşünüyoruz ancak kısa süre sonra gerçekler beliriyor ve önemli soru ortaya çıkıyor. Siz ve eşiniz ne kadar uyumlusunuz?

Bir çiftin arasındaki uyum ne tarz insanlar olduklarına, düşünce şekillerine ve en içsel kişilik özelliklerine göre değişiklik gösterir. Bu farklılıklar yeterli miktarda hoşgörü, uzlaşma, istikrar ve güven içerirse uyum kuvvetli olacaktır. Kendi ihtiyaçlarını giderirken karşıdakinin ihtiyaçlarını da düşünmek, gergin anlarda kırıcı sözler söylememek, eşini her şeyden önce dost olarak, artısı, eksisi, ihtiyaçları, amaçları ve istekleriyle kabullenmek evliliğinize can katacaktır. Karşıdakinin dünyasını olduğu gibi kabullenmeli ve ondan bir şeyler öğrenmeye çalışmalıyız.Uyum belki hiçbir zaman çok çok iyi olmayacaktır, abartılmamalı çünkü hiçbirimiz mükemmel değiliz ve hepimizin hataları var.

Feng shui genelde iç mimariyle ilgili olduğundan çiftler arasındaki uyumu test etmeye yaradığını duyunca şaşırmışsınızdır. Feng shui hesaplamalarında kullanılan gua numarası doğum yılına göre belirlenir, buna göre insanlar doğu ve batı grubu olarak ikiye ayrılırlar. Gua numaralarıyla olumlu ve olumsuz yönleri belirleriz. Aynı grupta olanlar şüphesiz ki daha iyi anlaşırlar, uygulamada kolaydır. Farklı gruplar için çözümler uygulamak gerekir böylece kavga ve çatışmaların önüne geçilebilir. Gua numaranızı hesaplamak istiyorsanız işte size çok özel yöntem:

Doğum yılınızdaki rakamları toplayın mesela 1955 için 1+9+5+5=20 tek hane elde edene kadar toplamaya devam edin 2+0=2

Erkekler için bu sayıyı 11’den çıkarın 11-2=9
Bayanlar için bu sayıya 4 ekleyin 2+4=6

5 için özel bir uygulama yapıyoruz;
Erkekler için 5 i 2 ye çevirin
Bayanlar için 5 i 8 e çevirin

2,6,7,8 batı grubu rakamlarıdır
1,3,4,9 doğu grubu rakamlarıdır

Aynı grup içindede anlaşma derecesi iyi, çok iyi ve mükemmel olmak üzere değişiklik gösterir. Farklı guruplarda da kötü, çok kötü ve fecidir. Eğer uyumlu gözüküyorsanız tebrikler, ancak evinizinde aynı grupta olması gerekiyor, yanlış grup iyi evliliklerde bile probleme sebep olabilir. Eğer farklı gruplarda çıktıysanız panik yapmayın, çözümler ve düzenlemeler var, yapıldığı zaman huzur getiriyorlar.  Etrafınızdaki evlilikleri test edebilirsiniz. Yanlız bu testi çok ciddiye almamalısınız, evlilikte uyum bundan daha da fazlasını içeriyor…

 

 

SO © 2013 Her hakkı saklıdır. Sitedeki yazılar izinsiz ve kaynak belirtmeden başka yerde yayımlanamaz. Ancak yazıları yazar ismi ve kaynak belirterek ya da siteye link vererek paylaşabilirsiniz.