Kendinizi bir evi tanımlayacak kadar ne kadar iyi tanıyorsunuz? Bu doğru evi bulmak için işin yarısıdır; diğer yarısı ise evi tanımaktır. Bir evin girişi, koridorları, odaları hepsinin ayrı özellikleri vardır ve onun dilini bilmek dekore etmek için çok önemlidir. Sizin o evle uyumunuz doğum tarihinizle gelen guanız ayrı önem taşır. Daha çok su enerjisine mi ihtiyacınız var yoksa daha sessiz sakin bir çevrede mi yaşamalısınız?

Daha önceden feng shui danışmanlığı alanlar evin hangi bölümünün hayatlarının hangi kısmında sorun yarattığını bilirler. Aslında biz kendi yapımıza uygun evleri çekiyor ve yerleşiyoruz çünkü benzer enerjiyle rahat hissediyoruz ama bu şekilde durum gelişmiyor. Kısır döngüyü ise doğru evi seçmek kırıyor. Bunun için denetime her zaman dışarıdan başlıyoruz, eğer dışarıda doğru formlar varsa içeriyi doğru şekilde destekliyor. Sadece içeriyi düzenlemek dışarıdan destek yoksa eksik kalabiliyor, yeni ev seçmek bu yüzden de avantajlıdır. İyi feng shuisi olan bir yapı:

 

1. Arazi koşullarına uyumludur (tüm iyi mimarlar bunu bilir).
2. Arazi kontörünü tamamlayıcıdır.
3. Açık bir alana doğru gün ışığına bakar.
4. Arkasında bir destek vardır ve soğuk rüzgarlardan korunmuştur.
5. Yönleri ve yin&yang özellikleri açıkça belirlenmiştir.
6. Formu basit, düzenli ve gösterişten uzak sadedir.
7. Kolayca belirlenebilen bir girişi vardır ve davetkardır.
8. Kolay ve yönlendiren bir mekansal organizasyonu vardır.
9. Temel olarak ekolojik, çevre dostu ve sürdürülebilir malzemeler kullanılmıştır.
10. Canlı hissedilir ve beş duyunuzu harekete geçirir.

 

Eğer hayatınızda çeşitli problemler yaşıyorsanız bu yaşadığınız mekanın sizi bu probleme benzer enerjilerle yüklemesindendir. Feng shui analiziyle bir evin size potansiyel olarak neler yaşatabileceğini öngörebiliyoruz. Bunun için evin bir planının, yönleriyle yıldız haritasının çıkarılması yeterli oluyor. Çevresel faktörler; evin arkada bir desteği, önünde iyi bir peyzaj düzenlemesinin bulunup bulunmadığı, binanın yaşı, kaçıncı katta olduğu, sizin doğum tarihlerinize göre evle uyumunuz ve bunun gibi birçok faktörü değerlendiriyoruz. Bu analiz sonucunda yeni evinizi feng shui’ye uygun seçmek gelecek için yapacağınız en iyi yatırımdır…

 

Sevgilerimle…
Sinem Oktay

 

SO © 2015 Her hakkı saklıdır. Sitedeki yazılar izinsiz ve kaynak belirtmeden başka yerde yayımlanamaz. Ancak yazıları yazar ismi ve kaynak belirterek ya da siteye link vererek paylaşabilirsiniz.