”Bir mekana girmeden önce mutlaka izin isterim, ona ismini sorarım ve hatrını. Bana cevap verir, ismini söyler ve genelde daha önce giren kimsenin bu saygıyı göstermediğin, onu takdir etmediğini söyler. Onu arındırmak için ona sevgi gönderirim. Bence girdiğimiz her mekana sevgi göndermeliyiz, çünkü her mekanın bir ruhu vardır.” diyor Dr İhaleakala Hew Len… Mekanların ruhuna dokunmak, yumuşatmak, hoşuna giden dokunuşlar yapmak, hayatınızı aynı yumuşaklıkla şekillenmesini izlediğinizi görmek benim yaşam amacım… Mucizevi şekilde aşağıda bahsedeceğim etkenler hayatınızda yaşadığınız her şeyi anlatan matematiksel bir tablo halinde önümüze çıkıyor. Bu bilgi elimizdeyken onu kullanabilir, gereksiz negatif çarklarımızdan kurtulabiliriz ve daha dengeli, mutlu, huzurlu yaşamaya başlayabiliriz. Nasıl mı? Mekanlarımızın ruhuna dokunmanın 7 etkili yolunu şöyle sıralayabilirim;

 

1. Mekanınıza bir isim vermek:
Mekanınıza bir isim vermek onunla samimi bir ilişki kurmanıza yardımcı olur. Her giriş ve çıkışta verdiğiniz selamdan mekan onurlanır. Aynı şekilde kendisine söylediğiniz tüm sevgi ya da nefret sözcüklerini de duyacaktır. Enerjisini yükseltmenin en iyi yolu pozitif vibrasyonlu sözcükler sarf etmektir. Duvarlara bile bu sözlerin vibrasyonu işler.

 

2. Enerjisel mekan temizliği yapmak:
Mekanda yaşanan tüm olumsuzluklar, hastalık, üzüntü, kavga, boşanma, iflas gibi olayların sonucu olan negatif vibrasyonlar mekana tesir edip yapışıp kalırlar. Daha önce oturanlar bu olayları yaşadılarsa yeni gelenler etkileneceklerdir. Enerjisel mekan temizliği bu kirliliği temizlemeye yardımcı olur. Enerjisel mekan temizliği nasıl yapılır yazımı mutlaka okuyun.

 

3. Müzik:

Müzik ruhun gıdasıdır, mekanlar içinse şifadır. Müzik kadar ortamın vibrasyonunu yükselten başka bir unsur olamaz. Piyano müzik metal elementi, mantralar ise su elementi getirir. Hangi elemente daha çok ihtiyaç duyulduğu feng shui analiziyle belirlenir.

 

4. Feng Shui:
Feng shui’nin amacı mekanın ruh tipini belirlemek, ne istediğini anlamak ve ona göre dekore etmektir. Nasıl bir enerjisi var? Aktif mi yavaş mı? Enerji nasıl sirküle ediyor? Bolluk bereket yıldızı kolay gelebiliyormu, öyleyse geldiği yerde nasıl hissediyor? Tüm analizin amacı bu konuları detaylı yanıt bulup çözümler üretmek ve belirlemek ve pozitif enerjinin akacağı bir dekorasyon yaratmaktır. Feng shui mekanınızın ruhuna hitap eden en güçlü uygulamadır.

 

5. Evinizin geopatik taramasını yaptırmak:
Hep atlanan bir konu, geopatik stres sağlık sebeplerinizin başlıca sorumlusu olabilir. Geopatik stres araştırması bir çift metal çubukla yapılır ve bulunan sorunlar tedavi edilebilir. Araştırmada evde negatif veya pozitif vorteks, ley hattı, hartmann ve curry çizgileri, geopatik stres hattı ve entity araştırması yapılır. Tedaviyle mekanın enerjisi inanılmaz yükselecek, bu da size olumlu yansıyacaktır…

 

6. Renkler:
Renkler mekanın enerjisini dramatik şekilde yükseltir. Enerji istediği elemente uygun renkleri görünce coşar, en pozitif yanını size yansıtır. Sıcak tonlar ateş elementine yakın, soğuk ve koyu renkler su elementine yakın, yeşiller ağaca, kremler toprağa, beyazlar metale yakındır… İki rengin arasındakiler çift elementli olabilir. Doğru rengi belirlemek için mutlaka bir feng shui analizi yapılmalıdır.

 

7. Çevre:
Mekanın enerjisi çevresinden de etkilenir, çünkü enerji dışarıdan içeri gelmektedir. Binanın çevresi düzgün mü? Derme çarpma binalar, açıkta çöpler, yakında hastane, mezarlık, okul var mı? Tüm bunlar mekanınızın ruhunu etkiler… Yaşadığınız çevre sizin için uygun mu? En uyumlu hale nasıl getirilebilir?

 

Bütün bunları düzenlemek ve mekanınızın ruhuna hitap etmek mümkün.

Sevgilerimle…

 

SO © 2019 Her hakkı saklıdır. Sitedeki yazılar izinsiz ve kaynak belirtmeden başka yerde yayımlanamaz. Ancak yazıları yazar ismi ve kaynak belirterek ya da siteye link vererek paylaşabilirsiniz.