Hayat gibi insanlarda akışkandır, değişkendir, duygusaldır ve enerjidir. İşte mevsimler gibi hızla hareket eden ve değişen dünyada bazen bulunduğumuz hayattan memnun kalmayabiliriz, işler her zaman yolunda gitmeyebilir. Ama önemli olan yolunda gitmeyen şeylerin farkında olabilmektir çünkü çözüm için adım atarız. Hayatımızın tıkanan sorunlu kısmı evimize yansımıştır, ve biz nedense daha da bizi tıkayacak olanı çekeriz, nasıl benzer benzeri çekerse bizde kendimizi o mekanlara atarız. Bu çift taraflı bir etkileşim, evimizin yanlış tasarlanmış olması nasıl psikolojimizi olumsuz etkiliyorsa moralimiz bozuk olan bizde negatif ögeler eklemeye devam ediyoruz.  İşte böyle bir durumda ev ve ofisinizin feng shui analizi tıkanıklığın olduğu noktayı gösterecektir. Hayatınızdaki problemin farkında değilseniz evinizin analiziyle ortaya çıkan tıkanıklığı size anlatarak farkında olmanızı sağlıyoruz, konuşuyoruz, buda bizi doğru çözüm için gerekli psikolojik elemana götürüyor. Mekanınızda gerekli olan değişimi yaptıktan sonra siz de değişmeye başlarsınız, çünkü değişim farkındalığı getirir ve ancak farkındalıkla yeni bir duruma adapte olursunuz, hayatınıza yeni bir yön verirsiniz. Feng shui danışmanı bir nevi çevre psikologu gibi çalışmaktadır. Evinizin ve ofisinizin psikolojisi sizin psikolojiniz demektir.

Peki neden bu problemler ortaya çıkıyor? Biz  insanlar uzun zamandır dünyada yaşıyoruz. Atalarımızın evrimi 5 milyon yıl önce başladı. 150 bin yıl önce mağaralarda yaşamaya başladık, 60 bin yıl önce çiftçi olduk ve 10 bin yıl önce evrimi tamamladık, halende gelişmekte ve değişmekteyiz. Ama asıl önemli olan biz bu süreç boyunca hep doğada yaşadık. Sadece 300 yıldır düzenli evlerde yaşıyoruz. Ve yaşadığımız yerler bizi direk etkiliyor. Doğadan enerji almaktansa mekanlarımızda kullanılan malzemelerden renklerden objelerden enerji alıyoruz ve genelde onlar bize doğanın enerjisi gibi pozitif enerji vermiyorlar. Stres, kanser ve obezite gibi hastalıklar bizim doğayla uyumlu olmaktan vazgeçip tv kanallarıyla uyumlu hale gelmemizden kaynaklanıyor. Feng shui danışmanı mekanlardaki problemi bir çevre psikologu gibi ele alır ve insanlar için psikolojik olarak içinde yaşanması daha sağlıklı mekanlar yaratır.

 

 

SO © 2013 Her hakkı saklıdır. Sitedeki yazılar izinsiz ve kaynak belirtmeden başka yerde yayımlanamaz. Ancak yazıları yazar ismi ve kaynak belirterek ya da siteye link vererek paylaşabilirsiniz.