Sizler ruhsal olarak büyüdükçe yani geliştikçe yüksek benliğiniz yani ışık varlık haline gelirsiniz; ışık bedeninizi oluşturmak, büyütmek ve maddeyi daha yüksek bir titreşime dönüştürmek için buradasınız. Siz geliştikçe yüksek benliğinizin yüksek enerjisini maddeye aktarır ve bu boyutta bilinç potansiyelini dönüşüme uğratırsınız. Siz ışıkla doldukça insanlığın ‘’kritik kütle’’ ye erişmesine yardımcı olursunuz. Yeterli sayıda insan daha çok ışığı tutabildiği ve yayabildiği zaman, herkes birlikte dev bir sıçrayışla yeni bir tekâmül aşamasına geçecektir. Bu olması gereken ve beklenen bir şeydir.

 

Daha çok insan aydınlandığı zaman bu olacaktır. Aydınlanmak sizi yüksek benliğinizle çevrenizdeki tüm enerjileri her şeye berraklık, uyum ve ışık katacak bir biçimde idare etmenizi sağlayan bir bağlantıya sahip olmanızı sağlayacaktır. Aydınlanmak ve yüksek benliğimize bağlanmak hepimizin ortak yaşam amacıdır.

 

Yaptığımız feng shui çalışmalarında ben de yüksek benliğime bağlanırım. Aslında bunu çok önemli buluyorum, bu doğru bilgiye ulaşmamı sağlıyor. Çift bakır yöntemiyle yeraltı suyu veya jeopatik stres ararken yine yüksek benliğime bağlanıyorum. Hatta bu yazıyı yazarken bile bağlanmayı seçtim. Zihindense özümü neden seçtiğimi tahmin edebilirsiniz.

 

Yüksek benliğiniz sizinle genelde sezgileriniz ve hisleriniz vasıtasıyla konuşur. O ayrıca size insanlar, kitaplar, olaylar vasıtasıyla işitmeniz gereken mesajları eşzamanlılıklarla verir. O uyumu, düzeni ve ışığı ve ayrıca karşılaştığınız sorunlarla neden karşılaştığınızı bilir, o sizin özünüzdür, içinizde bulunan bilge öğretmendir, rol yapmaz, sınırsız ve sonsuzdur. Kendinizi onun yüksek titreşimine açtığınızda şifalanırsınız. O sizi iyileştirebilir ve tekâmül ettirebilir.

 

Bir şeyi yapmayı düşünüyorken bir direnç hissederseniz, enerjiniz azalırsa veya başka bir olumsuz his duyarsanız bekleyin. Sıcak, iyi ve davetkar geliyorsa yapın. Kendinizi enerji dolu ve canlı hissettiğinizde yüksek iradeyi takip etmektesiniz. İçsel mesajlarınızı dinleyerek yüksek irade ile uyum içine girebilirsiniz. Yüksek benliğiniz sizi daima yüksek irade ile uyum içine girmeye yönlendirir. Yüksek benliğinizden aldığınız içsel rehberlik ile zihninizden gelen mesajlar arasındaki farkı ayırt edebilmeyi öğrendiğinizde istediğiniz şeyleri daha hızlı ve sevinçle yaratabilirsiniz.

 

Zihninizden ve yüksek benliğinizden gelen mesajları nasıl ayırt edebilirsiniz? Yüksek benliğinizden gelen mesaj sevecendir. Mesajın arkasında korkulu bir düşünce varsa o zihninizdendir. Aklınızdan gelenler genelde kıtlık, suçlama, korunma ile ilgiliyken yüksek benliğinizden gelen mesajlar kendinizi huzurlu ve dengeli hissetmenizi sağlar. Yüksek benliğin mesajı genelde süptildir, sessizdir, ilk gelen mesajı izler, zihninki hemen arkasından gelir, yanıtlarla akıl devreye girer. Yüksek benliğin mesajı cesaret verici ve olumludur. Zihninki kararsız ve şüphecidir.

 

Yüksek benliğinize direk nasıl bağlanırsınız? Yoga pratiklerinin amacı budur. Meditasyon normal düşüncelerinizi durdurmanızı ve yüksek benliğinizi dinlemenizi sağlar. Bir ağaca bakıp meditasyon yapabilirsiniz. Bir süre sonra zihniniz durunca duyuların ötesinde kafanızın arkasından gelen enerjiyi hissedebilirsiniz. Diğer bir yöntem de baş parmak ve orta parmaklarınızı birleştirerek, bu enerji sirkülasyonunu tamamlar, aynaya bakarak her gün 15 dk oturabilirsiniz. Sen kimsin? diye uzatarak sorduğunuzda en sonunda ince bir ses duyarsınız ben buradayım der yüksek benliğiniz. Belki kendinize has bir yöntem geliştirirsiniz.

 

Sizin dünyaya geliş nedeniniz kısmen tekâmül etmek ve insanlığa bir biçimde hizmet etmektir. Kendinizin tekâmül ettirme sürecine hayatınızın amacı, insanlığa sunmak üzere geldiğiniz hizmete de hayatınızın işi denir. Siz başkalarına hizmet ederken doğal olarak tekâmül edersiniz. Siz tekâmül ederek daha çok ışık yaydıkça otomatik olarak başkalarına hizmet etmiş olurusunuz.

 

Soru sordukça evren sorularınızı yanıtsız bırakmaz. Ben neden yaşıyorum? Yaşam amacım nedir? Başka boyutlar var mı? Ben nereden geldim? Öldükten sonra bana ne olacak? Bu şekilde yaşam amacınızla ilgili epey içgörü ve anlayış kazanabilirsiniz. Bu bile başlı başına sizi aydınlanmaya ve yüksek benliğinizle bağlanmaya yöneltir.

 

Zihniniz sizin mükemmel olmadığınız konusunda sizi ikna edip bahaneler üretirken, yüksek benliğiniz hakikati bilir. Yüksek benliğiniz mükemmel olmaya ihtiyacınızın olmadığını ve zaten mükemmel olduğunuzu bilir. Farkındalığa, aydınlanmaya ve frekansınızı yükseltmeye ihtiyacınız vardır, onun da sırrı kim olduğunuzu hatırlamaktan yani yüksek benliğinize yeniden bağlanmaktan geçer…

 

Sevgilerimle…

 

 

 

 

 

SO © 2023 Her hakkı saklıdır. Sitedeki yazılar izinsiz ve kaynak belirtmeden başka yerde yayımlanamaz. Ancak yazıları yazar ismi ve kaynak belirterek ya da siteye link vererek paylaşabilirsiniz.