Eviniz enerji alanınızın uzantısıdır ve dış dünyaya kim olduğunuzu yansıtır; evinizdeki blokajları gidererek hayatınızdaki blokajları ortadan kaldırabilir, istediklerinizi kolaylıkla hayatınıza çekebilirsiniz.

12 yıldır yaptığım feng shui analizlerinde gördüğüm kadarıyla enerji alanı hayatınızdaki önemli olayları belirliyor. Örnek olarak kayınvalidemin yatak odasındaki kansere sebep olan enerjiyi, odasının penceresinden düşen arkadaşımın kızının odasındaki çocuk kazalarına sebep olan enerjiyi, iflas eden iş yerinin ana cephesinden gelen iflas enerjisini örnek verebilirim, hepsi rakamsal olarak ve yaşanmış olaylar olarak kayıtlıdır. Bu ve diğer yaşanmış olaylar bu işe tam olarak inanmamın sebebidir. Üçüncüsünde durumu değiştirebildim, ilk ikisinde ise onları bilgilendirebildim ve tedavileri anlattım. Bana kalırsa bu çok önemli ve hayati bir konu, bu yazıyı yazma amacım da genel olarak size iyi gelebilecek kolay adımlarla başlamanızı sağlamaktır; şu 10 adımla evinizin enerji alanını kontrol edin:

 

1. Evinizin girişinde ferah bir alan yaratın, giriş holünde fazla eşya, sıkışıklık olmasın. Loş bir ortamsa, ışık yetersizse ışığı arttırın. Şık bir dresuar ve bitkiler kullanın. Kapının tam karşısında ayna olmasın, çok ağır renkler kullanmayın, açık renkler, açık gri, krem, açık yeşil olabilir. Kısacası ferahlık ve aydınlık mottonuz olsun. Giriş enerji için önemlidir.

 

2. Koridorunuz uzun ve dar mı, kapının tam karşısında bir açıklık ve pencere dolayısıyla rüzgâr var mı; bu enerjinin akıp gittiğini gösterir ve bereketiniz için iyi değildir. Koridor boyunca sağ ve sola enerjiyi yavaşlatan bitkiler yerleştirin. Sırayla bir sol, bir sağa. Böylece enerji yavaşlayacak kapıdan girip pencereden uçup gitmeyecektir.

 

3. Evinizin merkezinde merdiven, banyo, tuvalet olması iyi değildir. Merkez sakin olmalıdır. Bu durumda müstakil bir evse evinize ekleme yapabilir, salona veya mutfağa kış bahçesi ekleyebilirsiniz, bu merkezi kaydırır. Apartmanda ise fazla yapılacak bir şey yoktur.

 

4. Enerji kapı ve pencerelerden girer, pencerelerin önleri kapalı mı, enerji rahatça girebiliyor mu, sirkülasyonunu engelleyen fazla eşya var mı, gereksiz eşyalardan kurtulmalısınız. Zeki ve canlı bir enerjiden bahsediyoruz.

 

5.  Evinizde eksik sektör var mı. Planınızı düşünün ve 8’e bölün. Yönleri bulmak için evin merkezinde durun ve telefonunuzdaki pusula uygulamasını açın, ana yola doğru dönün. Kuzey kariyer, güney şan şöhret, güneybatı romantizm, evlilik, çocuklar, batı çocukları, kuzeybatı hayattaki destekçileri, kuzeydoğu kişisel gelişimi, doğu sağlığı temsil eder. Hangi alanınız eksik bir bakın. O alanda hayatınızda güçlendirmeler yapın, yani o alana eğilin.

 

6. En önemli, en çok vakit geçirdiğiniz yatak ve koltuğunuz duvar desteği alıyor mu, duvara dayalı mı kontrol edin. Arkanız boşsa hem psikolojik hem de sağlık açısından iyi değildir. Duvar desteği sağlık için iyidir, özellikle de o duvardaki yin sağlık enerjisi sizin için faydalıysa. Koltuk ve yatağınızın arkasında duvar olsun.

 

7. Evde bazı eşyalar frekansı yükseltirken bazıları düşürür. En çok düşüren wifi ve toksik eşyalardır. Yatarken wifiyi kapatın. Evdeki plastik eşyaları azaltın. En çok yükselten bitkiler ve aromaterapidir. Bitkiler plastiklerin yaydığı formaldehit ve diğer gazları emer. Doğadan olan her şeyi arttırın, yapay olan her şeyi azaltın.

 

8. Eviniz 5 duyuya hitap ediyor mu? Görsel olarak düzenli mi yoksa gözü yoruyor mu? Aromaterapi kokularından faydalanıyor musunuz? Rahat hareket ediyor musunuz? Evde nasıl hissediyorsunuz, stres seviyeniz azalıyor mu? Stres yükseliyorsa jeopatik stresten şüphelenebilirsiniz. ‘’Evinizde jeopatik stres var mı’’ yazımı mutlaka okuyun.

 

9. Duvarlarınız niyet tablosudur. Yani ne istediğinizi yansıtacağınız en önemli yerlerdir. Her odada hayatınızın hangi alanında gelişim istiyorsanız o sektöre denk gelecek bir sembol, resim, olumlamayla istediklerinizi yansıtın, olacağına inanın, olmuş gibi gözünüzde canlandırın ve olunca hissedeceğiniz mutluluğu hissedin. Her odada bunu yapabilirsiniz.

 

10. En önemlisi de eyleme geçmenizdir. Kuantum sıçraması yapmak için dönüşüme niyet etmeli ama aynı zamanda harekete de geçmelisiniz. Danışmanlık için bana yazın.

 

 

Sevgilerimle,

Sinem Oktay

 

 

 

 

 

SO © 2024 Her hakkı saklıdır. Sitedeki yazılar izinsiz ve kaynak belirtmeden başka yerde yayımlanamaz. Ancak yazıları yazar ismi ve kaynak belirterek ya da siteye link vererek paylaşabilirsiniz.