Yatak odası enerjisiyle uyku süresince bedenimizi, zihnimizi, rüyalarımızı etkileyen yerdir. Yatak odasının düzenlenmesi kültürden kültüre ve dinden dine kullanılan objeler ve sembollerle değişir. Katolikler yatak odalarında haç asarlar, bir kısmı bunun yatak odasını temiz tuttuğuna inanırlar ve cinsel ilişki sırasında duvara çevirirler. Rus ortodoks hristiyanları heykelcikler yani altarlar kullanırlar. Altar ana odanın köşesinde durur ve önce oradaki tanrıyı ve azizleri selamlayarak odaya girerler. İslamda ise resim yada altar kullanılmaz. Müslümanlar kurandan ayetler, Kabe ve Mekke resimlerini asmaktan hoşlanırlar. Çinliler ise dinsel sembolleri kullanmakta çok daha katıdır. Budda resminin yeri çok önemlidir.

Endonezya ve Malezya gibi güneybatı Asya ülkelerinde çok farklı dinler vardır, hangi dine bağlı olursa olsunlar burada insanlar dualar ve altarları yerleştirmek için yüzyıllardır süregelen kültürle ruh evleri inşa ederler. Ruh evleri yüksek yada alçak olabilir. İnsanlar gün doğumu ve gün batımında buraya duaya gelirler ve sahip oldukları şeyler için burada şükrederler. Vietnam’da her işyerinde görebileceğiniz yaygın altar tanrı ve toprak figürüdür. Evlerde de mutlaka görsel dekoratif altarlar kullanılır. Ölen insanlar ve çocuklar için yapılır. Vietnam’da altarlar üst katta ve sokağa bakan cephede olabilir ama Çin’de içeride evin ana odasının köşesinde saklıdır.

Hiçbir dine bağlı hissetmeyen insanlar yatak odasının hoş, uyumlu, güzel bir oda olmasına dikkat ederler. Sembollerin tercih edilmesi gerekmemekle birlikte odanın enerjisi, yani görünmeyen ama hissettiren kısmı önemlidir. İyi bir feng shuisi olan oda harmonik enerji akışı olan, canlı, yumuşak bir odadır. İyi feng shuisi olan yatak odası sizi davet eden, sizi heyecanlandıran, aynı zamanda sakinleştiren, içinde olması çok keyifli bir odadır. Elbette ne tip enerjinin geldiğini belirlemek için uygulama yapmak gerekir ancak siz yinede daha iyi bir oda yaratmak için bu on temel tüyoyu bir kenara not alın:

 

1. Odada hiçbir elektronik ekipman, bilgisayar yada televizyon bulundurmayın. Elektromanyetik radyasyonu temizlemenin bir yöntemi yoktur ancak uzak tutabilirsiniz.

2. Odadaki havanın kalitesini iyi bir havalandırmayla arttırın. Bromelyad, Altın şeritli kardeş kanı, kurdele çiçeği ve Yeşim ağacı havayı temizleyen bitkilerdir. Karbon kömürü ve ozon diğer oksijen seviyesi yükselticilerdir.

3. Kayatuzu lambası havayı temizler. Tüm küf, sigara ve diğer kirliliği alır. Bunu hgroscopy ile yapar, havadaki su moleküllerini emer ve bu suyu temizleyerek havaya geri gönderir. Tüm kir lambanın içinde bloke olur.

3. Daha sağlıklı ve doğal aydınlatma için gün ışığı ve tasarruflu olmayan civa yaymayan normal sarı ampül kullanın ve ayarlanabilir ışık tercih edin.

4. En iyi renkler feng shui analizine göre ortaya çıkar. Mekanın enerjisi ve sizin için en iyi renkleri kullanın. Renk tüm psikolojinizi etkiler.

5. Mutlaka duvara bakan sağlıklı doğal ahşap bir yatakbaşı kullanın, en iyi yön doğum tarihinizle gelen guanızla belirlenir.

6. Sanat eseri için en iyi kullanabileceğiniz en güzel, mutlu, başarılı olduğunuz anların resimleridir. Sizi pozitif motive eder.

7. Yatak altı depolama üstünde yattığınız sürece alttaki eşyaların enerjileri sizi etkileyeceğinden ve yatağın doğal enerji sirkülasyonunu bloke edeceğinden iyi değildir.

8. Doğal pamuklu ortopedik bir şilte hava alır ve daha rahat uyumanızı sağlar.

9. Yatağı doğru yerleştirin, ne tam kapının karşısında nede aynalı bir gardropla karşı karşıya dursun.

10. Ayna yatak odasında kullanılabilir, eğer iyi enerjiler geliyorsa yayılması için ayna koyulmalıdır, konumu önemlidir.

 

Temel kurallar dışında daha sağlıklı ve detaylı bir analiz için bana yazın…

 

Sevgilerimle…

 

 

SO © 2017 Her hakkı saklıdır. Sitedeki yazılar izinsiz ve kaynak belirtmeden başka yerde yayımlanamaz. Ancak yazıları yazar ismi ve kaynak belirterek ya da siteye link vererek paylaşabilirsiniz.