Feng shui’ye göre evin yönü ve planının iyi olmasını belirleyen birçok faktör vardır. Her bir faktör tek başına yeterli değildir, en az birkaç faktörün bulunması gerekir;

 

  1. Olumlu yön zamana göre değişir. Bulunduğumuz periyodda 2004-2024 Güney yönü en elverişlisidir. Mümkünse evinizi güneye doğru arkası da kuzeye bakacak şekilde inşa edin.
  1. Evin arkasında hafif bir destek iyidir. Küçük bir tepe, yoksa çit veya birkaç ağaç dikin. Önde çiçekler ve güzel bir peyzaj yaratmaya çalışın. Sağda ve solda binalar olması iyidir.
  1. Planın kare veya dikdörtgen olması iyidir. Düzgün bir form enerjinin daha çok hoşuna gider.
  1. Planı oluştururken bakış ve oturuş yönü arasında açıklık olması iyidir, yani merkezin açık olması avantajlıdır. Böylece elverişsiz olan enerjiler elverişli enerjiler tarafından dengelenir.
  1. Merdivenin merkezde olması iyi değildir. Merkez çok fazla rahatsız etmemek istediğimiz bir yerdir. Burada bir vazo ve ipek çiçekler durabilir.
  1. Kapıdaki enerji iş olanaklarını gösterir, yatak odasındaki enerji yaşam kalitesini gösterir, bu enerjiler binanın inşa yılı ve binanın pusula okuması ile hesaplanır, her evde farklı çıkar.
  1. Yatağın dışarı bakan duvardansa odaya hâkim olan bir iç duvarda olması daha iyidir, yine de enerji daha önemlidir, enerji belirler.
  1. Yatağın yönü ve fırının yönü sizin doğuştan gelen ming guanız hesaplanarak bulunur.

https://www.wofs.com/kua-number-calculator/  web sitesinden olumlu yönlerinizi bulabilirsiniz.

  1. Salonda koltuğun sabit bir duvara dayanması ve salona hâkim olması iyidir.
  1. Genel olarak ana kapıyı ve en çok zaman geçirilen odaları, özellikle yatak odasını en faydalı enerjinin olduğu sektöre yerleştirmeye çalışırız. Detaylı danışmanlık için bana yazın.

 

Sevgilerimle…

 

 

 

 

SO © 2024 Her hakkı saklıdır. Sitedeki yazılar izinsiz ve kaynak belirtmeden başka yerde yayımlanamaz. Ancak yazıları yazar ismi ve kaynak belirterek ya da siteye link vererek paylaşabilirsiniz.