Hayatı paylaşacak doğru eşi bulmak bir çok insana göre hayatın anlamını derinleştirir. Eşler sadece hayatı paylaşmakla kalmayıp birbirlerinin hatalarını düzeltmeye ve birbirlerini geliştirmeye çalışırlar. Bazen de anlaşamayıp ayrılabilirler, bu da birleşmek kadar doğaldır. İlişkiler bir nevi ”öz-keşif”’ yolculuğudur; kişi karşıdakinde aslında kendisini arar. Kendini önceden keşfedip, kendi özelliklerine uygun eşi arayıp seçmek daha bilinçli bir davranış olacaktır. Bu bilinç sizi çekmek istediğiniz kişinin özelliklerinin frekansına uyumlar; insanlar farklı karakterde olsalar da aynı frekansta insanlara çekilirler. Kendiniz hakkında ne kadar çok bilgi sahibi olursanız, hayatınızda engel yaratan durumları o kadar kolay ortadan kaldırıp sevilesi özelliklerinizi o derece güçlendirebilirsiniz. Doğum haritası analizi bu ihtiyaçlarınızı belirler.

 

Her insanın alışkanlıkları farklıdır ama değer yargıları ve inanç sistemlerinin yakınlığı işi kolaylaştırır. Ailesiyle uzun zaman geçirmek, anne ve babası arasındaki ilişkiyi incelemek size yardımcı olacaktır. Sağlık da ilişkide önemli bir faktördür; kronik hastalıklar ilerisi hakkında ön bilgi verir.Temizlik ve hijyene verilen önem de uyumda belirleyicidir.

 

Peki feng shui bu konuda nasıl yardımcı olabilir? Feng shui prensipleri doğal denge yasalarına dayanır. Bir frekanstan çok fazla varsa zıttı eklenerek dengelenir ve bütünlük sağlanır. Benzer şekilde doğal çekim yasaları dengeli bir ilişki için de kullanılır. İki en güçlü yasa yin & yang (dualite) ve karma’dır. Zıtlık ve birbirini tamamlama bir ilişkide aradığımız özelliktir; denge, anlayış, tolerans ve takdiri sembolize eder, aynı zamanda destekleyici ve güçlendiricidir.

 

 

Taiji (yin ve yang sembolü) bunu açıklar, yarım siyah ve yarım beyazdan oluşmuştur, aynı zamanda her siyahta biraz beyaz, her beyazda biraz siyah vardır ve bu dengeyi sağlar. Mesela dominantlığı ele alalım, ilişkide her iki taraf da dominantsa kayga ve güç gösterisi olacaktır, eğer iki taraf da çok esnekse karar vermek zorlaşacaktır. Bir taraf baskın diğer taraf esnekse, ve her iki taraf diğerinin bu özelliğini takdir ederse güçlü bir birliktelik kurulacaktır. Bir özellik diğerinden üstün değildir, ama farklılıkları yüceltip tamamlayıcı olarak görürseniz birbirinizi tamamlarsınız.

 

Mekanın ilişkinizi desteklemesi de önemlidir. Enerjisi size uyan bir mekanda kaliteli zaman geçirmek ilişkinizi ve bağınızı güçlendirir. Beş element teorisiyle uzun süreli ilişkinizin gidişatını olumlu etkileyecek değişiklikler yapabilir, yanlızsanız size uygun kişinin elementlerine bakabilirsiniz.

 

Eğer sevdiğiniz ve sizi güçlendiren elementler farklıysa her iki elementi kullanarak farklı kombinasyonlar yaratabilirsiniz. Eğer yatak odası bir kişiyi güçlendiriyorsa diğer kişiyi güçlendirmek üzere dengeleme yapılabilir. Feng shui danışmanı hangi obje, malzeme ve temanın sizi güçlendireceğiniz söyleyebilir. Eğer bu element ateşse mutfak ve yemek odasını romantik alanınız yapabilirsiniz, ateş aynı zamanda kalp ve gözlerle ilintili olduğundan görsel yönden pozitif sanat eserleri , özel aydınlatma ve resimler kullanabilirsiniz. Ateş renklerinden kırmızı, pembe, lila kullanılabilir. Ateş elementi çiçekleri güller, şakayık ve kamelya kullanılabilir. Eğer partnerinizle faydalı elementleriniz farklı, sizinki ağaç ve partneriniz su ise romantik alanınız su şelalesi olan bir bahçe olabilir.

 

Peki yalnız kişiler için romantizm nasıl geliştirilebilir?
1. Doğum haritası incelenir ve o yıl aşk ihtimalini arttıran yön belirlenir.
2. Romantizmi arttıran yıldızlar aktive edilir.
3. Peach blossom diğer adıyla romantizm çiçeği tekniği insanlar arasında çekimi arttırır. Doğru zamanda doğru yıldız üzerinde yerleştireceğimiz çiçekle aşk yıldızı aktive edilir. Bazı insanlar daha şanslı olsa da herkese yapılabilir.
4. Yatak odası için doğru renkler seçilebilir;

 

*Yeşiller- yeşiller doğanın rengini getirir, yenilenme ve dinlendirici bir uyku şansını arttırır.
*Mavi- yeşil gibi rahatlatıcı bir renktir, uyku ve rahatlama getirir.
*Şeftali-aşk arıyorsanız yatak odası için iyi bir renktir, sosyalleşme şansını arttırır.
*Pembe- yatak odası romantizmi için en iyi renktir, yeni evlilere tavsiye edilir.
*Kırmızı- çok fazla ateşle çok fazla uyarıcıdır, tutkuyu arttırır ama mekanda çok fala kalma hissi verir.
*Sarı- herkesi mutlu eder.

 

Hangi renk seçilirse seçilsin element dengesine önem verilmelidir.

 

Analizlerimde gördüğüm kendilerine iyi partner çekmek isteyen bayan danışanlarımın dişil, yaratıcı yönlerini ihmal etmemeleri gerekiyor. Sağ beyni çalıştıran yoga, meditasyon, resim yapmak, yaratıcı işlere yönelmek dişil yönlerini kuvvetlendiriyor. Erkeklerin yarattığı sol beynin hakim olduğu sert iş hayatında mücadele ederken bu dengeleme onlara iyi geliyor. Sosyal yönden de çok aktif olmalarını tavsiye ediyorum. Etrafa sevgi yaymak da sevgi almayı hızlandırıyor, romantizmin kalibresine uyumlanmak için mutlu sonla biten romantik kitaplar okumak yüreği yumuşatıyor. Etrafa ne yayarsanız onu alma ihtimaliniz artıyor. Bütün bunları yaptıktan sonra hayatınıza uygun partneri çekme şansınız oldukça artıyor.

 

Sevgilerimle…

 

 

SO © 2021 Her hakkı saklıdır. Sitedeki yazılar izinsiz ve kaynak belirtmeden başka yerde yayımlanamaz. Ancak yazıları yazar ismi ve kaynak belirterek ya da siteye link vererek paylaşabilirsiniz.