Dünyanın merkezi, çekirdeği iki parçadan oluşur. Sıvı iç kesim sıvı demir etrafındaki tabaka ise sıvı nikelle kaplıdır. İkisi farklı hızlarda döner ve NASA jeologlarına göre dünyanın manyetik alanını oluşturur. Dünyanın dış mantosu ise sularla kaplıdır. İnsanın kan damarları gibi, ülke sınırları gibi dağınık akarlar. Kil, kırık kaya, jeolojik fay hattı, çatlak üzerinde aktıkları zaman 180 derece değişip negatife dönerler ve jeopatik stresi oluştururlar. Stres yeryüzüne ışınlanır ve üzerinde yaşayan ve çalışan insanların sağlıklarını olumsuz etkiler.  Üstelik sınır tanımadan tüm katlara ulaşır, hatta binanın demirleriyle etkileşime girip üst katlarda daha yoğun hissedilirler.

 

Tüm canlılar jeopatik strese cevap verir. Hayvanlar jeopatik strese karşı hassastır. Kediler severler, eninde sonunda onları öldüreceğini bilmeden saatlerce üzerinde yayabilirler. Karıncalar bayılır, yuvalarını stres üzerinde kurarlar. Atlar dayanamaz ve çabuk hastalanırlar. Ağaçlar kurtulmak istercesine eğilip bükülürler.

 

Bebekler ve küçük çocuklar yataklarında stres varsa ağlayarak uzaklaşırlar. Çocuklar hızlı reaksiyon verirken yetişkinlerin yavaştır, yaklaşık 6 ay sonra vücutlarında beklenmedik ağrılar ve kramplar oluşmaya başlar. Onlar çok çalışma, stres, stresli iş ortamı, uykusuzluk, ilgi ve sevgi görmememe gibi durumları sebep gösterirken jeopatik stres gizlice alttan çalışıyor olabilir. Direk hastalığa sebep olmaz ama bağışıklık sistemini zayıflatarak vücudu hastalıklara açık hale getirir. Kanser üst sıradadır. Gustav Almanya’da 1920’lerde kanser türlerinin 95% inin jeostresle bağlantılı olduğunu, Ralf Gordon İngiltere’de 1980-90’larda akciğer, göğüs ve rahim ağzı kanserlerinin 90%’ının jeostresle bağlantılı olduğunu açıklamıştır. Kathe Bachler Avusturya’da 1970’lerde 500 kanser vakasıyla incelediği 3000 apartman arasında 100% jeopatik stres ve kanser bağlantısı bulmuştur. Kate Bachler 32 yıllık öğretmendir 18.000 evde yaptığı araştırmada çocukların %95’inin öğrenme zorluğu yaşadığını, hiperaktivite gösterdiğini ve kötü davranışlar sergilediğini bulmuştur. Zorba ebeveynlerin çoğunun da jeopatik strese mağdur kaldığını bulmuştur. Kate Bachler’ın araştırmalarından sonra sınıflarda uzun süre bir çocuk strese mazur kalmasın diye dönüşümlü masa uygulamasına başlanmıştır. Bugün Avrupa’nın birçok yerinde okullar inşa edilmeden önce stres taraması yapılır.

 

Jeopatik stres çift çubukla maden arama tekniği ya da diğer adıyla radyestezi denen teknikle bulunur. Bu teknik Sümerlilerden günümüze uzanan çok eski bir yöntemdir. Antik Mısırlılarda ve Romalılarda duvar çift çubukla yürüyen insanların figürleri vardır.  Kuang Yu Çin imparatoruyken insanlara zarar veren ve öldüren zararlı yeryüzü enerjilerini fark etmiş ve hiçbir bina yeryüzü incelenmeden inşa edilmesin buyurmuştur. Bu yöntemde bilinçli zihinle ulaşmanın mümkün olmadığı bilgiye üst bilinçle ulaşmak için çift bakır çubukla veya pandülle kullanılır. Bazı uzmanlar bedenlerini veya sadece zihinlerini kullanırlar.

 

 

Peki evinizde jeopatik stres olduğunu nasıl anlarsınız? Her gün 6-8 saatimizi uykuyla geçirdiğimiz için ve genellikle aynı yatakta uyuduğumuz için jeopatik stresi anlamanın yollarından biri yatağın yeridir. Kendinize şu soruları sorun;

 

Eve ne zaman taşındınız?

Yatağınızın olduğu yerde ne zaman uyumaya başladınız?

Şu anki sağlık şikâyetiniz ne zaman başladı?

Tatile gittiğinizde veya başka evde kaldığınızda şikâyetiniz devam etti mi yoksa aniden düzeldi mi?

Yatağınıza döndüğünüzde şikâyetiniz yeniden başladı mı?

Eşiniz, çocuğunuz veya akrabanız bu evde bir terslik var düzeltmemiz gereken bir şey var diyor mu?

 

 

Diyelim ki bunlardan biri veya birkaçı sizde var ve şüpheleriniz iyice arttı. Emin olmak için telefonunuzdaki pusula uygulamasını açın. Pusulaya bakarak odada dolaşmaya başlayın. Stres hattının üzerindeyken pusula deli gibi dönmeye başlayacaktır. Yatağınızın üzerinde hızlı dönüyorsa çözüm olarak yatağın yerini değiştirin. Eğer yatak odası küçükse ve yerini değiştiremiyorsanız yatağın şiltesinin altını battal boy plastik poşetlerle kaplayın. Jeopatik stres plastikten geçemez. Evet plastik zararlıdır ama jeopatik stres kadar değil! Metal yaylı yatağınız varsa mutlaka değiştirin çünkü metal her türlü stresi arttırır. Bu yöntem hastalığı durdurmakta işe yarayacaktır. Unutmayın önemli olan hastalanmadan önlem almaktır. Daha ileri tedavi teknikleri için mutlaka feng shui danışmanlığı alın…

 

 

Sevgilerimle,

Sinem Oktay

 

 

 

 

SO © 2022 Her hakkı saklıdır. Sitedeki yazılar izinsiz ve kaynak belirtmeden başka yerde yayımlanamaz. Ancak yazıları yazar ismi ve kaynak belirterek ya da siteye link vererek paylaşabilirsiniz.