Her temizlik bir enerjisel mekan temizliğidir ancak enerjisel mekan temizliği bundan fazlasıdır. Mekanı kirleten türlü negatif etkenler; yaşanan kavgalar, tüm endişe, üzüntü ve depresyon hava yoluyla duvarlara yapışır ve zeminde birikirler. Özellikle daha önce oturulmuş bir evde yaşıyorsanız sizden önce yaşanan her şeyi bilemezsiniz. Bu yüzden taşınmadan önce bir arınma ritüeli yapmak mantıklı olacaktır. Aynı işlem çok sayıda insanın girip çıktığı işyerlerinde de yapılmalıdır.
Enerjisel mekan temizliği için çok sayıda yöntem var;  Amerikalı yerliler davul ve çıngırak çalarak adaçayı yakarlarken Çinliler çanlar, ziller çalıp tütsü yakarlar. Avrupalılar kutsal su, mum, tuz, çiçek ve dualar kullanırlar. Ortadoğu’da buhur, sarı sakızi ve aselbent sakızı popülerdir. Anadolu geleneklerinde sarımsak asılır, adaçayı yakılır, ortam tuzla yıkanır, yeni doğan bebekler tuzlanır. Çok farklı kültürler ve çeşitli teknikler arasında ben beş element tekniğini seviyorum, element döngüsüne göre her aşama bir sonraki aşamayı besliyor. Sırayla mekana su, ağaç, ateş, toprak ve metal enerjisi getiriyorum, enerjiyi sarsıyorum ve istenmeyen negatif enerjiyi uzaklaştırıyorum.

Peki enerjisel mekan temizliği hangi durumlarda yapılmalı?

-Yeni bir eve taşındığınızda

-Yeni bir iş kurduğunuzda

-Mekanınızda kavgalar yaşandığında

-Mekanınızda hastalık yaşandığında

-Çok fazla kötü rüya görüyorsanız

-Hayatınızda sürekli aksilikler oluyorsa

-Biten bir ilişkinin ardından

-Aileden biri vefat ettiğinde mutlaka bir enerjisel mekan temizliği yapın.

 

Benim sevdiğim beş element tekniğini uygulamak için sırasıyla şunları yapın:

1.  İlk olarak tuzlu suyla her yeri sildirin ve her odaya bir tuzlu su kabı koyun, içine korozyonu önlemek için birkaç tane bozuk para atın. Tuz havaya buharlaştıkça negatifi emer.

2. Havaya enerji verici ve doğal aromatik yağlardan oluşan özel karışımlar hazırlayarak sıkın.
Arındırıcı etki için:  Greyfurt, Biberiye ve Çay ağacı
Enerji vermek için:  Lavanta, Sardunya ve Bergamut
Canlandırmak için:  Adaçayı, Lavanta ve Nane
Sakinleştirmek için:  Lavanta, Papatya, Portakal ve Sandalağacı karışımlarını su dolu bir kaba karıştırıp havaya sıkın. Hazırlanışı: Yarım litre suya bu yağların saf olanlarından (saf olup olmadığını anlamak için beyaz A4 kağıda sürün, ertesi gün bakın, tüm yağ uçmuşsa safdır, leke kalmışsa değil) 3 damla damlatarak karıştırın. (SU)

3. Biraz ses yaratın. Ses enerjiyi canlandırır, özellikle köşelerdeki ölü enerjiyi sarsmak için iyidir. Bir enstrüman seçin ve evin içinde köşelerden geçerek bir tur atın. (AĞAÇ)

4. Adaçayının dumanı negatif enerjiyi emer. Uzun bir adaçayı demeti yakıp dumanı tüm odalardan geçirin. Adaçayı bulamıyor yada bunu yapamıyorsanız tüm odalarda mum yakın. (ATEŞ)

5. Odalara üstü açık kaplarda çörekotu bırakın. Çörekotu toprak enerjisi getirir ve kalan son negatif enerjiyi alır. (TOPRAK)

6. Bir enerjisel mekan temizliği ziliyle metal sesi yaratın, metal tüm enerjiyi yeniler. Bu zile sahip değilseniz normal bir zil kullanın. (METAL)

7. Bitirdikten sonra tamamlayıcı olarak eve güzel ve taze çiçekler alın ve hoş vibrasyonu olan müzikler çalın. Sevgi frekansında kalmaya ve güzel sevgi sözleri kullanmaya dikkat edin.

Daha detaylı temizlik için lütfen randevu alın. Sevgilerimle…

 

 

SO © 2014 Her hakkı saklıdır. Sitedeki yazılar izinsiz ve kaynak belirtmeden başka yerde yayımlanamaz. Ancak yazıları yazar ismi ve kaynak belirterek ya da siteye link vererek paylaşabilirsiniz.