Yoğun koşuşturma içindeki hayat tarzlarımızla kendimize ve pozitif sağlığımıza ayıracak çok az zaman bulabiliyoruz. Bu öz ilgisizlik zamanla bu konuyu düzeltmek için istek ve motivasyonu bulamama döngüsüyle çoğalıyor. Çünkü sağlığımızı garanti görüyor, kaybedinceye kadar üzerine düşmüyoruz.

Covid süreci bize bunu hatırlattı; sağlığımıza ve kendimize özen göstermeliyiz; bağışıklığımızı güçlendirmek için sağlıklı beslenmeli, egzersiz yapmalı, negatif düşüncelerden uzaklaşmalı ve sağlıklı ortamlarda yaşamalıyız…

Vücudun ilgi ve beslenme istediği zaman bunu bize bildirmek için doğal yöntemleri vardır ve bunları içgüdüsel yapar; bazı gıda ve minerallere canının çekmesi, daha çok suya ihtiyaç duyması, daha çok uyumak istemesi gibi…

Ağrı da vücudun bir şeylerin ters gittiğini ve tedavi edilesi gerektiğini gösteriş şeklidir. Ancak genellikle ağrı karşısında tavrımız ağrı kesicilerle onu susturmak olur. Zamanla semptomun üzerini örterek sebebi ortadan kaldırmak ciddi sorunlara yol açar çünkü problem hala oradadır ve durum kötüleşebilir.

Bir çok şey, stres, baş ağrısı, yetersiz beslenme ve hareketsizlik ağrı ve hastalığa sebep olur. Genellikle ağrı çevre kaynaklıdır; mesela baş ağrıları güneşe veya yüksek ses seviyelerine maruz kalınca ortaya çıkabilir, alerjiler ve göğüs hastalıkları hava kirliliğinden, omurga rahatsızlıkları ve fıtık aynı pozisyonda çalışmaktan ve oturmaktan kaynaklanabilir. Yanlış yöne doğru uyumak ve fikir ayrılığı olan bir insanla uzun zaman geçirmek yorgunluk ve duygusal dengesizliğe sebep olabilir.

Her birimiz eşsiz bir frekansa sahibiz ve bu frekans fiziksel çevremize karşı oldukça hassastır. Çevrenin frekansından bu derece etkilenebildiğiniz için ev ve ofisinizin vücudunuzun enerjisini ne yönde etkilediğini bilmek önemlidir. Fiziksel olarak iyi olmadığınız zaman, tam olarak odaklanamaz ve potansiyelinizi ortaya koyamazsınız; ancak çevreniz sağlığınızı desteklerse hayatta ilerleyebilirsiniz…

Dünyanın manyetik alanı vücut fonksiyonlarınızı düzenlemede büyük bir rol oynar, yeryüzünün enerjisini almanız hayatidir… Eviniz toprağın üzerinde oturduğundan dünyanın enerjisini emer ve evde yaşayan her fert bu enerjiyi vücuduna alır, bu yüzden eviniz vücudunuzun uzantısıdır, auranızın yansımasıdır.

Evinizin bazı alanları ve yönlerindeki enerji kesilmiş veya bloke olmuşsa sağlığınızı negatif etkileyen bir takım negatif etkiler zincirleme oluşabilir. Bu yüzden pozitif yeryüzü enerjilerini alan bir yöne bakarak uyumanız iyi olur. Bir feng shui uzmanı sizi bu konuda bilgilendirir.

Bazı genel negatif etkenlerin farkında olarak kendinizi koruyabilirsiniz, mesela açık bir kirişin altında uyumayın veya çalışmayın, taşıyıcı kirişler elektrik yükü taşırlar ve altında yatanlara baskılayıcı güç uygularlar. Kirişin altındaki vücut parçası ölü enerji alır ve zamanla problemler oluşabilir. Yatağınızın önünde televizyon kullanmayın çünkü yüksek radyasyon vücudunuzdaki nörohormonların düzenini bozar. Evinizde doğal ışık kullanımını arttırarak bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirin.

Bunun gibi bir çok adımla yaşadığınız ve çalıştığınız mekanları düzenleyerek çevrenizin sizin kişisel frekansınıza olumlu katkıda bulunmasını sağlayabilirsiniz. Çevreniz sağlığınızın önemli bir parçasıdır, sadece hasta olmanızı engelleyen değil aynı zamanda sağlığınızı ve başarınızı destekleyen ev ve ofisler yaratabilirsiniz…

 

 

SO © 2020 Her hakkı saklıdır. Sitedeki yazılar izinsiz ve kaynak belirtmeden başka yerde yayımlanamaz. Ancak yazıları yazar ismi ve kaynak belirterek ya da siteye link vererek paylaşabilirsiniz.