Hiç bir mekana girdiğinizde, biriyle görüştüğünüzde veya sadece bir telefon konuşmasından sonra tükendiğinizi hissettiniz mi? Bu istenmeyen enerjileri aldığınız ve kendi enerjinizi hızla düşürdüğünüz için olur. Auramız enerjetik korunma bariyerimizdir ve fiziksel bedeni katmanlar halinde sarmalar. Bazı insanların auraları kuvvetli olabilir ama sizinki hassas ve enerjiye açıksa korunma tekniklerini öğrenmenin zamanı gelmiş demektir. Siz frekansınızı yükselttikçe etrafınızda bunu hissedip sizden enerji çalmaya çalışan insanlar olacaktır.

 

En etkili yöntem kendinizi koruma kalkanına almaktır. İmajinasyon ruhun istediklerini gerçekleştirme şeklidir. Her sabah evden çıkarken kendinizi hayali mor bir yumurtanın veya balonun içinde hayal edin. İlk seferinde onu detaylı olarak imajine edip inşa edin. Başka bir renk de olur. Her rengi deneyip en sevdiğinizi bulun. Bu yumurtaya sadece sevgi girer ve sevgi çıkar deyin. Eve gelince iptal etmeyi unutmayın. İptal demeniz yeterli. Pratikleştiğinizde bir kısayol kullanın; sadece kalkan demek veya fermuar çekme hareketini kullanabilirsiniz.

 

Eğer enerjinizi korumanız gereken kişi dışarıda değil evdeyse sürekli kalkanla gezemeyeceğinizden öncelikle bu kişiyle sağlıklı, sakin diyalog kurun ve sizi rahatsız eden değiştirmek istediğiniz şeyleri anlatın. Her akşam yatmadan önce aranızda oluşan kordon bağlarını kesin. Bunun için belinizin hemen altından ve sizi o kişiyle birleştiren beyaz bir kordon hayal edin ve karete hareketiyle kes diyin. Bir ay boyunca bu kişinin olumlu yönlerini düşünüp yazmak (eğer istiyorsanız) ilişkinizi düzeltir; siz ona pozitif verdikçe sonunda ondan size pozitif yansıyacaktır.

 

Üçüncü olarak evrensel enerjiyi almak için köklenin. Hızla frekans yükselttiğimizde yeterince topraklanmamışsak yapacak çok şeyimizin olduğu fakat zamanımızın olmadığı ve yetmeyeceği konusunda panik yaşarız. Sakince oturun gözlerinizi kapatın önce sakin birkaç nefes alın. Hazır olunca omurilik kökünüzden dünyanın en merkezine kök saldığınızı hayal edin. Kökler gümüş renk olsun. Bazı insanlar kökler birleşince dünyanın enerjisini hissederler. Daha sonra köklerin ayak topuklarınızdan da indiğini ve dünyanın merkeziyle sarmal oluşturduğunu hayal edin. Şimdi hissettiğiniz negatif duyguyu yeryüzüne bırakın. Sonra da pozitif, besleyici, sevgi dolu enerjiyi alın. Bunu her bunaldığınızda yapabilirsiniz.

 

Diğer bir yöntem de süpürme tekniğidir. Ellerinizdeki pozitif enerjiyle; bildiğiniz bir yöntem varsa reiki, shambala veya bilmiyorsanız evrensel sevgi enerjisini ellerimde hissedeyim diyerek avuç içlerinizle kafanızın üzerinden başlayarak dışarı doğru süpürün, negatifi atın ve temizlenmiş hissedene kadar devam edin. Yeni bir eşya, kıyafet aldığınızda veya yemek siparişiniz geldiğinde avuç içlerinizi yöneltip negatif enerjinin gitmesini isteyin. Siz onu pozitif kullanın.

 

Tuz banyoları enerjisel yenilenme için ideal bir yöntemdir, hem de vücudunuz bir miktar magnezyum emer. Epsom tuzu en faydalısıdır. 500 g epsom tuzu dolu bir küvette 12 dakika oturun, sizi tüketen bir insanla görüştüğünüzde, enerjiniz çok düştüğünde veya negatif bir günden sonra yatmadan önce yaparsanız sizi mucizevi şekilde rahatlatır.

 

En az bir enerji temizleme tekniği öğrenirseniz sık sık tekrarlayabileceğinizden sizin için çok faydalı olur. Eft tekniğini tavsiye ederim, öğrenmesi ve uygulaması kolay bir yöntemdir. Kafanızın üzerinde, şakaklarınızda, alnınızda, köprücük kemiklerinizdeki enerji noktalarına vuruşlar ve olumlamalarla yapılır ve belirlediğiniz korkunuzu, endişenizi atmanızı sağlar.

 

Önemli olan en yakın hissettiğiniz ve kolayca kullanabileceğiniz tekniği belirlemek ve onu bir ömür sağlıcakla kullanmaktır…

 

Sevgilerimle…