Yeni periyoda yani 9. Periyoda son bir sene kaldı. Bu sene mecbur değilseniz ev almayın. Değişimi 2024 sonrasına bırakın ve 2024 şubattan sonra yapılan bir evi tercih edin. O ev 9. Periyod enerjilerini taşıyacak. Kimi evler en olumlu pozitif 9 enerjisini rahatça alacak. Geçiş dönemi olan 2023 biraz belirsizliklerle ve kafa karışıklıklarıyla, plan yapıp gerçekleştirememe gibi süreçlerle geçebilir. Sabırlı olun 2024’ten sonrası çok daha farklı olacak. Olumlu beklentiler içerisinde olun. Özellikle keyif ve neşe açısından.

Her ne kadar yıllık yıldızlar ana yıldızlar kadar kuvvetli olmasa da bir değişiklik yapmak istiyorsanız olumlu bir değişiklik yapma şansı verir. Ana yıldızları bildiğiniz üzere evinizin pusula okuması ve binanın yapım yılı hesaplamalarıyla buluyoruz. Aylık yıldızları hiç göz önünde bulundurmayın, ana yıldızlar ve yıllık yıldızların yanında etkisi yok denecek kadar azdır.

2023 yılı hepimize huzur, denge ve aydınlanma getirsin.

 

 

FENG SHUİ TAVSİYELERİ

GENEL BAKIŞ:

2023’te evinizin güneyi, güneybatısı ve kuzeyi 2023’te inanılmaz güçlüler. Para, aşk ve yaratıcılık alanlarında gelişmek için bu mekanlarda zaman geçirin.

Kuzeybatı, doğu ve güneydoğusu için dikkatli olun. Bu alanlar sağlık açısından riskli olabilir, kavga ve kazalara sebep olabilir. Bu alanları geliştirerek hayatınızı her alanda desteklemek için aşağıda paylaşacağım bazı basit tedavileri uygulayabilirsiniz.

Aşağıdaki dokuz feng shui tavsiyesi sekiz pusula yönü ve aynı zamanda merkez için ayrı tavsiyelerdir. Mümkün olan yerlerde tavsiye ettiğim elementleri kullanın, eğer element mümkün değilse o elemente denk gelen rengi kullanın.

 

 

EVİN YA DA OFİSİN MERKEZİ:

4 yıldızı merkezde. 4 yaratıcılığı, akademik yetenekleri ve romantizmi geliştirir. Bu sene bu alanlarda zayıflama göreceğiz. Genel kafa karışıklığı üretkenliği zayıflatır. Yeni proje geliştirmek için kendinize biraz zaman tanıyın ve tavsiye ettiğim tedavileri uygulayın.

TEDAVİ: 4 yıldızını güçlendirmek için merkeze su ekleyin, su havuzu gibi, akvaryum, bir tas su, su figürü içeren sanat eserleri, cam bir vazo içerisine 4 bambu. En iyi renkler mavi ve siyah.

 

 

KUZEY SEKTÖRÜ:

9 yıldızı kuzeyde zenginlik, bolluk ve bereket getiriyor. Pozitifliği her geçen gün artan 9 yıldızını destekleyin.

Yaşayan BİTKİLER veya ağaç resimleriyle kuvvetlendirin. En iyi renk yeşil.

 

 

KUZEYBATI SEKTÖRÜ:

5 yıldızı kuzeybatıda, tedavi gerektirir. Eğer evin merkezi çok vakit geçirdiğiniz odalardan birindeyse salon, yatak odası gibi mutlaka tedavi kullanın.

TEDAVİ: Metal veya altın sarısı metal eşyalarınızı asın. En iyi renkler altın ve gümüştür.

 

 

BATI SEKTÖRÜ:

Batıda 6 yıldızı var, trafik kazası ve dava ihtimalini arttırıyor.

TEDAVİ: Bol su isteyen bitkilerinizi buraya koyun. En iyi renkler koyu mavi ve koyu yeşil.

 

 

GÜNEYBATI SEKTÖRÜ:

1 yıldızı güneybatıda. Sınavlarda ve kariyerde başarı getiriyor.

Bu alanı SU ile güçlendirin, su havuzu ya da su resimleriyle. En iyi renkler mavi ve siyah.

 

 

GÜNEY SEKTÖRÜ:

8 yıldızı güneyde ve 2024 şubata kadar en pozitif yıldız. Bolluk ve bereket enerjisi getiriyor. Para hızla gelebilir, hızla da gidebilir.

ATEŞ elementi ile güçlendirin. Mumlar yakın, bir şömine, ateş resimleri ya da kırmızı renkler, sıcak pembe gibi renkler kullanın.

 

 

GÜNEYDOĞU SEKTÖRÜ:

3 yıldızı güneydoğuda dava ve kavgaya sebep olur.

TEDAVİ: ATEŞ elementi kullanın. Kırmızı bir örtü, Mumlar yakın, bir şömine, ateş resimleri ya da kırmızı renkler, sıcak pembe veya mor kullanın.

 

 

DOĞU SEKTÖRÜ:

2 yıldızı doğuda sağlığı zayıflatıyor.

TEDAVİ: Ağzı kesik doğal sarı renginde bir su kabağı veya metal eşyalarınızı yerleştirin.

 

 

KUZEYDOĞU SEKTÖRÜ:

Bu sene kuzeydoğuda 7 yıldızı var, hırsızlık, mücadele, kaza, dava ihtimali artıyor, bu nedenle dikkatli olmalısınız.

TEDAVİ: Şeffaf su dolu bir vazo içerisinde 3 bambu kullanabilirsiniz.

 

 

Eski bir söyleyiş der ki eğer hızlı zengin olmak istiyorsanız San sha (Three killings)’e yüzünüzü çevirerek vakit geçirin. Eğer asil olmak istiyorsanız Tai Sui (Grand Duke)’a yüzünüzü çevirerek vakit geçirin.

2023’te sui po yönü batı, tai sui yönü doğu.

Bu sene evinizin batısında toprak hareketi, kazı, tadilattan kaçının.

 

8 yönü telefonunuzdaki pusula uygulamasıyla bulabilirsiniz. Bu çalışma 2023 yılında sizi ve evinizi şifalandırsın, tüm sene kolaylıkla aksın.

 

 

Sevgilerimle,

Sinem Oktay

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SO © 2023 Her hakkı saklıdır. Sitedeki yazılar izinsiz ve kaynak belirtmeden başka yerde yayımlanamaz. Ancak yazıları yazar ismi ve kaynak belirterek ya da siteye link vererek paylaşabilirsiniz.