60 yıllık periyod başlangıcı olan metal fare yılları zorlu öğretmenlerdir; 2020 yılı covid sürecindeki zorlu dersleri ve öğrettikleriyle nihayet sona ererken bu süreçte yavaşlamayı, durmayı, içimize dönmeyi, sadeleşmeyi ve bırakmayı öğrendik; doğaya saygı duymamız gerektiğini bir kez daha hatırladık…

Çin takvimine göre metal öküz yılı 12 Şubat 2021’de başlayacak ve yaklaşık bir yıl sürecek. Uçan yıldızlar sistemine göre her evde sektörler sabittir ama her sene, ay, gün hatta saat bu sektörlere gelen enerji değişir. Asıl uygulamayı 20 yıllık sabit yıldızlara göre yaparız ancak yıllık yıldızlarla da ufak değişiklikler yapabiliriz. Aylık ve saatlik yıldızlar çok zayıf olduğundan göz önünde bulundurmuyoruz. Eviniz ve ofisiniz sizin enerjinize uyumlu düzenlenirse kişisel veya profesyonel hedeflerinizi gerçekleştirmede size yardımcı olur.

Pozitif ruh sağlığının her şeyden önemli olduğu bu süreçte enerjiden destek almak ve kendinize yardımcı olmak için evinize biraz feng shui uygulayın…

 

 

FENG SHUİ TAVSİYELERİ

GENEL BAKIŞ:

Ofis yada evinizin batısı, kuzeydoğusu ve güneyi 2021’de inanılmaz güçlüler. Para, aşk ve yaratıcılık alanlarında gelişmek için bu mekanlarda zaman geçirin.
Güneydoğu, kuzey ve güneybatı için dikkatli olun. Bu alanlar sağlık açısından riskli olabilir, kavga ve kazalara sebep olabilir. Bu alanları geliştirerek hayatınızı her alanda desteklemek için aşağıda paylaşacağım bazı basit tedavileri uygulayabilirsiniz.
Aşağıdaki dokuz feng shui tavsiyesi sekiz pusula yönü ve aynı zamanda merkez için ayrı tavsiyelerdir . Mümkün olan yerlerde tavsiye ettiğim elementleri kullanın, eğer element mümkün değilse o elemente denk gelen rengi kullanın.

 

 

EVİN YA DA OFİSİN MERKEZİ:

6 yıldızı merkezde, bu ataerkil, dikte yönetim sistemlerinin güç kaybetmeye başlayacağını ve bunu parayla telafi etekte zorlanacağını gösteriyor. Ev içinde merkeze bir tedavi gerekebilir.

TEDAVİ: Şeffaf su dolu bir vazo içerisinde 3 bambu kullanabilirsiniz.

 

 

DOĞU SEKTÖRÜ:

4 yıldızı doğuda inişler ve çıkışlar ve duygusal dengesizliklere sebep olabilir ancak tedaviyi uygularsanız tam tersine dönebilir, sanatçılar için ve aşk ilişkileri için çok kuvvetli olabilir.

TEDAVİ: Su ekleyin, su havuzu gibi, akvaryum, bir tas su, su figürü içeren sanat eserleri, cam bir vazo içerisine 4 bambu. En iyi renkler mavi ve siyah.

 

 

GÜNEYDOĞU SEKTÖRÜ:

5 yıldızı doğuda apse ve dermatite sebep olabilir. Özellikle yatak odasındaysa dikkat edin.

TEDAVİ: Hareket eden metal, altın sarnaçlı guguklu saat, bakır zil veya hareketli 6 çubuklu rüzgar gülüyle tedavi edin. En iyi renkler altın ve gümüştür.

 

 

GÜNEY SEKTÖRÜ:

1 yıldızı güneyde…. Her şey yumuşak ve akıyor, yaratıcı iş yapmak, yaşam enerjisini çekmek ve hayırlı şöhret kazanmak için yardımcı oluyor. Yazı yazmak, resim yapmak ve şarkı söylemek için doğru yer. Aynı zamanda romantizm için iyi yer.

TEDAVİ: Bu alanı SU ile güçlendirin, su havuzu yada su resimleriyle. En iyi renkler mavi ve siyah.

 

 

GÜNEYBATI SEKTÖRÜ:

3 yıldızı ile hukuksal sorunlar, dava, sindirim sistemi sorunları, ayak topallamaları ihtimali artıyor.Ancak yukarıda da belirttiğim gibi doğru element kullanılırsa tedavi edilebilir, duruma göre değişik davranışlar gösteren bir yıldızdır.

TEDAVİ: ATEŞ elementi kullanın. Kırmızı bir örtü, Mumlar yakın, bir şömine, ateş resimleri yada kırmızı renkler, sıcak pembe veya mor kullanın.

Ayrıca Grand Dük bu sene kuzeydoğuda, çok fazla tadilat yapmamaya çalışın. Güneybatı yöne bakarak oturmak daha avantajlıdır.

 

 

BATI SEKTÖRÜ:

8 en pozitif yıldız, bolluk ve bereket enerjisi getiriyor. Para hızla gelebilir, hızla da gidebilir.

ATEŞ elementi ile güçlendirin. Mumlar yakın, bir şömine, ateş resimleri yada kırmızı renkler, sıcak pembe veya mor kullanın.

 

 

KUZEYBATI SEKTÖRÜ:

Bu sene kuzeybatıda 7 yıldızı var, mücadele, kaza, dava ihtimali artıyor, bu nedenle dikkatli olmalısınız.

TEDAVİ: Şeffaf su dolu bir vazo içerisinde 3 bambu kullanabilirsiniz.

 

 

KUZEY SEKTÖRÜ:

2 yıldızı karın bölgesi hastalıkları ihtimalini oldukça arttırıyor. Kadın baskınlığı söz konusu.

TEDAVİ: Ağzı kesik doğal sarı renginde bir su kabağı yerleştirin.

 

 

KUZEYDOĞU SEKTÖRÜ:

9 yıldızı kuzeydoğuda ve şu anda en pozitif 2. yıldız. Mutlu olaylar ve meseleleri zekayla çözebilme kabiliyeti, iş geliştirme, satışları arttırma, şan-şöhret kazanmak için güçlü bir alan. Ofis için iyi bir yer. Yatak odası için de iyi.

Yaşayan BİTKİLER veya ağaç resimleriyle kuvvetlendirin. En iyi renk yeşil.

 

8 yönü telefonunuzdaki pusula uygulamasıyla bulabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki esas olan yıllık yıldızlardan daha da etkili olan ana 20 yıllık yıldızların dağılımıdır, yıllık değişen yıldızlar ona yardımcıdır. Kendi kendinize ufak dokunuşlar yapabilirsiniz ama etkili bir uygulama için mutlaka feng shui desteği almalısınız. Yapılan her uygulamanın bir sonucu vardır, etki ve tepki yasası… Sevgilerimle…

 

Sinem Oktay

 

 

SO © 2020 Her hakkı saklıdır. Sitedeki yazılar izinsiz ve kaynak belirtmeden başka yerde yayımlanamaz. Ancak yazıları yazar ismi ve kaynak belirterek ya da siteye link vererek paylaşabilirsiniz.