Enerjiyi nasıl yönlendireceğinizi biliyor musunuz? Enerjiyi doğru yönlendirmek hayatın sırrıdır, kimyasıdır. Bu yazıyı ustalıkla anlayabilirseniz hayatınızın kimyasını yeniden yazabilirsiniz. Hayat enerjinin etrafında döner. Şu anda bir enerji matrisi içerisinde yaşıyoruz. Birleşik enerji alanlarının yarattığı bu doku çok güçlü, karmaşık ve renklidir ve adeta bir organizmanın hücreleri gibi her canlı etkileşim halindedir.

Tam da şu anda bu yazıyı okurken varlığınızın özünden her istikamete enerji yayarsınız. ‘’Siz’’ olan bu enerji, dalgalar halinde çevrenize yayılır, duvarları, dağları, ayı aşar, asla asla durmaksızın sonsuzluğa yayılır. Yazıdan size gelen vibrasyonların sizde yarattığı etkiyle, siz de dışarıya yeni yarattığınız vibrasyonları ekleyerek gönderirsiniz ve matrisi değiştirirsiniz. Değişen enerji matrisi herkesi ve onların gönderdiği vibrasyonu da etkiler. Bu böyle devam eder. Adeta spiral dönen bir vorteks gibidir enerjinin hareketi. Galaksinin spiral hareketini gösteren videoları izleyin, o enerjinin hareketidir.

Matris ’in görünür ifadeleri her yerdedir ve sıklıkla olur. Hiç bir odaya girdiğinizde ‘’bıçakla kesebileceğiniz kadar ağır ve kesif bir hava’’ hissettiğiniz oldu mu? Matris çok kuvvetli bir vibrasyondur, fiziksel objeleri ve olayları doğrudan etkiler ve yaratır. Buna kolektif bilinç de denir; dünyadaki her şeyi etkiler, savaş ve barış olasılığı, jeofiziksel hareketlerin azlığı ya da çokluğu, salgın hastalıklar ya da küresel sağlık… Bu yüzden matrise yapacağınız olumlu katkılar size olumlu geri döner.

Enerjiyi çoğu zaman sizin aleyhinize koyan şey yargılarınızdır. Bir şeye kötü dediğiniz zaman, onun çevresinde ona yaşam veren bir enerji oluşturmuş olursunuz. Siz ondan uzaklaşıp kendinizi ayırmaya çalışsanız bile o size takip eder çünkü onunla ona yaşam kazandıran sizin aranızda bir bağ oluşmuştur. Bu enerjiler o zaman çok gerçek hale gelirler çünkü şimdi sahip oldukları güç her bakımdan sizinkilere eşittir. En iyisi yargılamadan sevgiyle ve minnetle vedalaşmaktır.

Birisini düşündüğünüzde eğer bu kişi duyarlıysa, düşüncenizi hissedebilir. Dedikodu yapınca siz negatif konuşurken sizden pozitif enerji aranızdaki eter aracılığıyla o kişiye akar. Onun negatif enerjisi de size akar. Eter-iki kişi arasındaki ‘’hava’’ enerjiyle doludur ve enerji daima dengelenmek ister. Dedikoduda kullanılan kelimeler iki kişi arasında iplik gibi gider ve gelir. Ayrıca o kişinin yüksek benliği konuştuğunuz şeyi direk bilince indirmese de duyacaktır, kişi bunu hisseder. En iyisi hiç çekiştirmemektir.

Düşüncelere gelirsek, inanın hayat mücadelesi verirken sürekli pozitif düşünmek imkansızdır, zaten pozitif düşünce kötünün karşısındaki iyi de değildir. Pozitif düşünce, düşünce yaratmak, etki ve tepki yaratmak, enerji yaratmak demektir. Enerji yaratan her düşünce, her zihni faaliyet, pozitif yönde çalışır ve enerji yiyen, sürekli enerji yutan bir halde bulunmadığından temiz kalır.

Kendi varlığınızın bütün pozitif niteliklerini hayrı, iyiliği, rahmeti, şefkati, fedakârlığı yaratmada kullanıyor musunuz? İnsanlar için ne yapıyorsunuz? Hangi olumlu akımın savunucusunuz? Zaman zaman üzgün duygular içerisinde olabilirsiniz, ki bu çok normal; ama yukarıda saydıklarımı yapıyorsanız siz pozitif akım yaratıyorsunuz, pozitif düşünce üretiyorsunuz ve pozitifsiniz demektir. Enerjiniz temiz kalacaktır, bazı karmik olayları yaşamanız bunu değiştiremez.

Maddeye gelirsek, duygular ve düşünceler birleşerek enerji labirentinde sürekli değişen karmaşık modeller yaratırlar. Enerji kendi benzerini çekerek enerji toplarını oluşturur ve benzer toplar buluşunca yapışarak maddeyi oluşturur. Bu yüzden çok istediğiniz bir şeyi kendinize çekmenin yolu imajinasyondur. Pozitif imajinasyon yani zihninizde canlandırma, imgeleme o enerjinin yukarıda saydığım sırayla maddeleşmesini sağlar, kendinizi istediğin şeyin içinde kafanızda her gün canlandırın…

Düşünce yaratıcıdır, korku mıknatıstır, sevgi her şeydir. Korkularınızı mutlaka deneyimlersiniz çünkü korku benzerini hızla çeker. Bilgisizlikten kaynaklandığından en iyisi korktuğunuz şey hakkında iyice araştırma yapın, bilgi sahibi olun ve konuda uzman hekim ve profesörlere danışın, sonra da üzerine gidin…

Enerjinin alınması-verilmesi nefes gibi doğal bir süreçtir ve bizden yüksek yerlerden alırız, yukarıdan aşağıya akar. Az önce bahsettiğim pozitiflik akışa yardımcı olur ancak yaşadığımız bazı olaylara bilinçaltımızda tepki vererek, kendimiz hakkında yaptığımız yargılar enerji kanallarımız olan çakralarımızı korku ile kapatarak akışa engel olur. Kendinizle tamamen barışık mısınız? Kendinizi seviyor ve onaylıyor musunuz? Her gün yüz kez kendimi onaylıyorum deyin içinizden, bir süre sonra sonra değişimi izleyin…

Dünya üzerindeki biyolojik yaşam her şeyde dengeyi bulmaya dayanır. Tüm evrendeki doğal enerji akışı sürekli olarak dengeyi arar. ‘’Aşağı’’ olmadan ‘’Yukarı’’ bir yöne sahip değildir. ’Yanlış’’ yokken ‘’Doğru’’ doğru olmaz. Eğer karanlık olmasaydı, ışık da görülemezdi. Bütüne değer veren şey dengedir. Dengeye kavuşmak doğanın temasıdır. İnsanın da baş yaşam amacıdır. Dengede olmadığınız alanlarda dengeye gelin, aşırılıklarınızı, bağımlılıklarınızı bırakın…

Enerji bir sevgi akışıdır. Sevgi kuru kuruya akmaz. Akacağı parkuru kanalı yaratmak gerekir. Her tarafa akar ama her tarafa nüfuz etmez. Bize nüfus edebilmesi için pozitif bilgi kaynağı olmaya ve o ışığı yaymaya kanal olmalıyız. O zaman tüm matris için faydalı oluruz ve açıkçası bundan büyük mutluluk yoktur…

SO © 2022 Her hakkı saklıdır. Sitedeki yazılar izinsiz ve kaynak belirtmeden başka yerde yayımlanamaz. Ancak yazıları yazar ismi ve kaynak belirterek ya da siteye link vererek paylaşabilirsiniz.