2020 FENG SHUİ TAKVİMİ

MUTLU YILLAR!

Çin takvimine göre metal fare yılı 4 Şubat İstanbul saatiyle 12.03’te başlayacak ve yaklaşık bir yıl sürecek. Şimdiden değişimi hissedip değerlendirmeliyiz çünkü bu süreçte evler negatif enerji altında kalıyor. Uçan yıldızlar sistemine göre her evde sektörler sabittir ama her sene, ay, gün hatta saat enerji değişir. Asıl uygulamayı 20 yıllık sabit yıldızlara göre yaparız ancak yıllık yıldızlarla da ufak değişiklikler yapabiliriz. Aylık ve saatlik yıldızları çok fazla göz önünde bulundurmuyoruz. Eviniz ve ofisiniz doğru düzenlenirse kişisel veya profesyonel hedeflerinizi gerçekleştirmede size yardımcı olabilir.

 

FENG SHUİ TAVSİYELERİ

 

GENEL BAKIŞ:
Ofis yada evinizin kuzeybatısı, batısı ve kuzeydoğusu 2020’de inanılmaz güçlüler. Para, aşk ve yaratıcılık alanlarında gelişmek için bu mekanlarda zaman geçirin.
Doğu, güney ve kuzey için dikkatli olun. Bu alanlar sağlık açısından riskli olabilir, potansiyel hırsızlık ve kazalara sebep olabilir. Bu alanları geliştirerek hayatınızı her alanda desteklemek için aşağıda paylaşacağım bazı basit tedavileri uygulayabilirsiniz.
Aşağıdaki dokuz feng shui tavsiyesi sekiz pusula yönü ve aynı zamanda merkez için ayrı ayrı tavsiyelerdir . Mümkün olan yerlerde tavsiye ettiğim elementleri kullanın, eğer element mümkün değilse o elemente denk gelen rengi kullanın.

 

 

EVİN YADA OFİSİN MERKEZİ:

2020’de enerji, eğlence, emlak, yazılım ve makine sektörlerinde işler kolaylıkla akabilir. Bu sektörlerden değilseniz mutlaka feng shui desteği alın.

Bu sene merkezde 7 yıldızı var, finansal kayıplar ve yaralanmalara sebep olabilir, bu nedenle dikkatli olmalısınız.

TEDAVİ: Şeffaf su dolu bir vazo içerisinde 3 bambu kullanabilirsiniz.

 

 

DOĞU SEKTÖRÜ:

5 yıldızı doğuda ve her türlü negatif olaylara sebep olabilir. Eğer kapınız doğu sektördeyse özellikle dikkat edin. Yatak odası da önemlidir. En kötü aylar Mart, Haziran, Aralık aylarıdır.

TEDAVİ: Hareket eden metal, altın sarnaçlı guguklu saat, bakır zil veya hareketli 6 çubuklu rüzgar gülüyle tedavi edin. En iyi renkler altın ve gümüştür.

 

 

GÜNEYDOĞU SEKTÖRÜ:

6 yıldızı güneydoğuda iç gücünüzü kuvvetlendirici ve size güç verici bir yıldızdır. Para içinde mükemmel olabilir, fakat çok çalışarak kazanılan paradır. Ancak tavsiye edilen elementle, bu alan parayı daha kolay çekebilir ve iyi bir ofis yeri olabilir. Özellikle avukatlık ofisleri gibi yasal işlerle ilgili ofisler için mükemmeldir.

TEDAVİ: Şeffaf su dolu bir vazo içerisinde 3 bambu kullanabilirsiniz.

 

 

GÜNEY SEKTÖRÜ:

2 yıldızı güneyde yavaş yavaş sağlığınızı olumsuz etkileyebilir, sizi endişelendirebilir ama çözüm tabi ki mümkün.

TEDAVİ: Ağzı kesik doğal sarı renginde bir su kabağı yerleştirin.

 

 

GÜNEYBATI SEKTÖRÜ:

4 yıldızı güneybatıda yaratıcılık ve romantizmi zayıflatıyor ancak tedaviyi uygularsanız tam tersine dönebilir, sanatçılar için ve aşk ilişkileri için çok kuvvetli olabilir.

TEDAVİ: Su ekleyin, su havuzu gibi, akvaryum, bir tas su, su figürü içeren sanat eserleri, cam bir vazo içerisine 4 bambu. En iyi renkler mavi ve siyah.

 

 

BATI SEKTÖRÜ:

9 yıldızı batıda ve şu anda en pozitif 2. yıldız. Mutlu olaylar ve meseleleri zekayla çözebilme kabiliyeti, iş geliştirme, satışları arttırma, şan-şöhret kazanmak için güçlü. Ofis için iyi bir yer. Yatak odası için de iyi.

Yaşayan BİTKİLER veya ağaç resimleriyle kuvvetlendirin. En iyi renk yeşil.

 

 

KUZEYBATI SEKTÖRÜ:

8 en pozitif yıldız, bolluk ve bereket enerjisi getiriyor. Parayı hızlıca çekme, satışları arttırmak, bolluk ve bereket için güçlü. Çalışmak için ve uyumak için mükemmel.

Güçlendirmek için ATEŞ elementi kullanın. Mumlar yakın, bir şömine, ateş resimleri yada kırmızı renkler, sıcak pembe veya mor kullanın.

 

 

KUZEY SEKTÖRÜ:

3 yıldızı ile hırsızlık, kavga ve yasal problemler ihtimali var. Ancak yukarıda da belirttiğim gibi engeller doğru element kullanılırsa tedavi edilebilir, duruma göre değişik davranışlar gösteren bir yıldızdır.

TEDAVİ: ATEŞ elementi kullanın. Kırmızı bir örtü, Mumlar yakın, bir şömine, ateş resimleri yada kırmızı renkler, sıcak pembe veya mor kullanın.

Ayrıca Grand Dük bu sene kuzeyde, çok fazla tadilat yapmamaya çalışın. Güney yöne bakarak oturmak daha avantajlıdır.

 

 

KUZEYDOĞU SEKTÖRÜ:

1 yıldızı yaratıcı iş yapmak, yaşam enerjisini çekmek ve hayırlı şöhret kazanmak için yardımcı oluyor. Yazı yazmak, resim yapmak ve şarkı söylemek için doğru yer. Aynı zamanda romantizm için iyi yer.

TEDAVİ: Bu alanı SU ile güçlendirin, su havuzu yada su resimleriyle. En iyi renkler mavi ve siyah.

 

 

8 yönü telefonunuzdaki pusula uygulamasıyla bulabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki esas olan yıllık yıldızlardan daha da etkili olan ana 20 yıllık yıldızların dağılımıdır, yıllık değişen yıldızlar ona yardımcıdır. Kendi kendinize ufak dokunuşlar yapabilirsiniz ama etkili bir uygulama için mutlaka feng shui desteği almalısınız. Yapılan her uygulamanın bir sonucu vardır, etki ve tepki yasası… 2020 fare yılı sizi neşe, keyif, coşku, bolluk ve bereketle sarmalasın…

Sinem Oktay

 

 

 

SO © 2020 Her hakkı saklıdır. Sitedeki yazılar izinsiz ve kaynak belirtmeden başka yerde yayımlanamaz. Ancak yazıları yazar ismi ve kaynak belirterek ya da siteye link vererek paylaşabilirsiniz.