MUTLU YILLAR!

Köpek yılı beklenmedik hassas değişim kararları ve yeni başlangıçlarla hızla akıp geçti. Yeni toprak domuz yılında çok fazla hareket ve seyahat bekleniyor. 5 Şubat 2019’da başlayacak ve 24 Ocak 2020’ye kadar sürecek olan domuz yılında pozitiflik ve optimizm özellikle ekonomide düşüşe geçecek. Önlem almak, pozitif kalabilmek ve yeni fırsatları kaçırmamak için evinize biraz feng shui uygulayın.
Her yeni feng shui yılında, yıllık bir feng shui enerjisi gelir ve bu tüm ev ve ofisleri etkiler. Çevrenizde ufak değişiklikler yaparak güçlü alanları güçlendirebilir, zayıf alanları tedavi edebilirsiniz, böylece eviniz veya ofisiniz kişisel veya profesyonel hedeflerinizi gerçekleştirmekte size yardımcı olur.

 

FENG SHUİ TAVSİYELERİ

GENEL BAKIŞ:
Ofis yada evinizin merkezi, kuzeybatısı ve batısı 2019’da inanılmaz güçlüler. Para, aşk ve yaratıcılık alanlarında gelişmek için bu mekanlarda zaman geçirin.
Güneybatı, güney ve güneydoğu için dikkatli olun. Bu alanlar sağlık açısından riskli olabilir, potansiyel hırsızlık ve kazalara sebep olabilir. Bu alanları geliştirerek hayatınızı her alanda desteklemek için aşağıda payaşacağım bazı basit tedavileri uygulayabilirsiniz.
Aşağıdaki dokuz feng shui tavsiyesi sekiz pusula yönü ve aynı zamanda merkez için ayrı ayrı tavsiyelerdir . Mümkün olan yerlerde tavsiye ettiğim elementleri kullanın, eğer element mümkün değilse o elemente denk gelen rengi kullanın.

 

EVİN YADA OFİSİN MERKEZİ:
2019’da, bilim adamları, araştırmacılar ve doğa bilimcilerin işleri kolaylıkla akabilir. Özetle toprak elementinden yani bilimle ilgili sektörler iyi işleyecek. Bu sektörlerden değilseniz mutlaka feng shui desteği alın.

Merkez para, yatırım ve emlak için inanılmaz güçlü alan. Bekar ve yeni bir aşkı bekleyen insanlar için iyi olabilir. Bu sektörde bir yatak odası romantizm için iyi olacaktır.
Güçlendirmek için ATEŞ elementi kullanın. Mumlar yakın, bir şömine, ateş resimleri yada kırmızı renkler, sıcak pembe veya mor kullanın.

 

DOĞU SEKTÖRÜ:
Bu sektör para için mükemmel olabilir, fakat çok çalışarak kazanılan paradır. Ancak tavsiye edilen elementle, bu alan parayı daha kolay çekebilir ve iyi bir ofis yeri olabilir. Özellikle avukatlık ofisleri gibi yasal işlerle ilgili ofisler için mükemmeldir.
TEDAVİ: Bu alanın bereketini arttırmak için TOPRAK ekleyin. Kristal, seramik veya taştan, kahve, sarı veya turuncu renkleri ekleyin.

 

GÜNEYDOĞU SEKTÖRÜ:
Yeni işe başlamak için kuvvetli bir alan, iş kurmak yada terfi etmek için. Genel olarak parayı arttırmak için iyi. Mükemmel ofis yada ana kapı yeri.
TEDAVİ skandallara karşı tedavi uygulanmalı. Cam bir vazo içerisinde 3 bambu kullanabilirsiniz.

 

GÜNEY SEKTÖRÜ:
Hırsızlık, kavga ve yasal problemler ihtimali var. Ancak yukarıda da belirttiğim gibi engeller doğru element kullanılırsa tedavi edilebilir, mekan iş ve para için oldukça olumlu hale gelebilir.
TEDAVİ: ATEŞ elementi kullanın. Mumlar yakın, bir şömine, ateş resimleri yada kırmızı renkler, sıcak pembe veya mor kullanın.

 

GÜNEYBATI SEKTÖRÜ:
Burada dikkatli olun. Eğer hiç tedavi edilmezse bu alanda trafik kazası ve sağlık problemleri oluşabilir. Ofis için iyi bir alan değil. Eğer yatak odanız bu alana denk geliyorsa tedaviyi mutlaka uygulayın.
TEDAVİ: Hareket eden metal, altın sarnaçlı guguklu saat, asılı mobil metal, hareketli bir metal heykel yada rüzgar gülüyle tedavi edin. En iyi renkler altın ve gümüştür.

 

BATI SEKTÖRÜ:
Yaratıcı iş yapmak ve şöhret kazanmak için, yazı yazmak, resim yapmak ve şarkı söylemek için doğru yer. Aynı zamanda romantizm için iyi yer. Ama ilişkisi olanlar, ilişki dışında biriyle romantizm çekmemeye dikkat edin.
TEDAVİ: Bu alanı SU ile güçlendirin, su havuzu yada su resimleriyle. En iyi renkler mavi ve siyah.

 

KUZEYBATI SEKTÖRÜ:
İş geliştirme, satışları arttırmak, ödül, şan, şöhret kazanmak için güçlü. Ofis için iyi bir yer. Yatak odası için de iyi.
Yaşayan BİTKİLER veya ağaç resimleriyle kuvvetlendirin. En iyi renk yeşil.

 

KUZEY SEKTÖRÜ:
Bu alan yaratıcılık ve romantizm için zayıf. Ancak tedaviyi uygularsanız tam tersine dönebilir, sanatçılar için ve iyi ilişkiler için çok kuvvetli olabilir.
TEDAVİ: Su ekleyin, su havuzu gibi, akvaryum, bir tas su, su figürü içeren sanat eserleri. En iyi renkler mavi ve siyah.

Ayrıca bu alanda bu sene tadilat yapmayın.

 

KUZEYDOĞU SEKTÖRÜ:
Hastalık ihtimali gözüküyor. Bazı engeller olabilir ama çözümde tabiki mümkün. Emlak, yatırım ve para konularında iyi gelişmeler olabilir.
TEDAVİ: Ağzı kesik doğal sarı renginde bir su kabağı yerleştirin.

 

Unutulmamalıdır ki esas olan yıllık yıldızlardan daha da etkili olan ana yıldızların dağılımıdır, yıllık yıldızlar onlara yardımcıdır. Kendi kendinize ufak dokunuşlar yapabilirsiniz ama etkili bir uygulama için mutlaka feng shui desteği almalısınız. Yapılan her uygulamanın bir sonucu vardır, etki ve tepki yasası… Domuz yılı sizi sevgi, neşe, bolluk ve bereketle sarmalasın…
Sinem Oktay

 

SO © 2019 Her hakkı saklıdır. Sitedeki yazılar izinsiz ve kaynak belirtmeden başka yerde yayımlanamaz. Ancak yazıları yazar ismi ve kaynak belirterek ya da siteye link vererek paylaşabilirsiniz.