2018 FENG SHUİ TAKVİMİ

2018 FENG SHUİ TAKVİMİ

 

 

MUTLU YILLAR!

 

Horoz yılı güzellikler ve beklenmedik gelişmelerle hızla akıp geçti. Yeni toprak köpek yılındada hassas değişim kararları ve yeni başlangıçların gelmesi bekleniyor. Aynı zamanda yeni taze fırsatlar getirecek olan köpek yılında bu fırsatları değerlendirebilmek ve tribülanstan fazla etkilenmemek için evinize biraz feng shui uygulayın.

Her yeni feng shui yılında, yıllık bir feng shui enerjisi gelir ve bu tüm ev ve ofisleri etkiler. Çevrenizde ufak değişiklikler yaparak güçlü alanları güçlendirebilir, zayıf alanları tedavi edebilirsiniz, böylece eviniz veya ofisiniz kişisel veya profesyonel hedeflerinizi gerçekleştirmekte size yardımcı olur.

 

 

FENG SHUİ TAVSİYELERİ

GENEL BAKIŞ:

 

Ofis yada evinizin güneydoğusu, merkezi ve kuzeybatısı 2018’de inanılmaz güçlüler. Para, aşk ve yaratıcılık alanlarında gelişmek için bu mekanlarda zaman geçirin.

Kuzey, kuzeydoğu ve doğu için dikkatlı olun. Bu alanlar sağlık açısından riskli olabilir, potansiyel hırsızlık ve kazalara sebep olabilir. Bu alanları geliştirerek hayatınızı her alanda desteklemek için aşağıda payaşacağım bazı basit tedavileri uygulayabilirsiniz.

Aşağıdaki dokuz feng shui tavsiyesi sekiz pusula yönü ve aynı zamanda merkez için ayrı ayrı tavsiyelerdir. Mümkün olan yerlerde tavsiye ettiğim elementleri kullanın, eğer element mümkün değilse o elemente denk gelen rengi kullanın.

 

EVİN YADA OFİSİN MERKEZİ

 

2018’moda, medya, kitap ve eğitim sektörlerinde çalışanların işleri kolaylıkla akabilir. Özetle ağaç elementinden yani yaratıcılıkla ilgili sektörler iyi işleyecek. Bu sektörlerden değilseniz mutlaka feng shui desteği alın.

Merkez iş geliştirme, satışları arttırmak, ödül, şan, şöhret kazanmak için güçlü. Ofis için iyi bir yer. Ancak bu verimli yıldızın merkezde değil sektörlerde olması daha iyi olurdu.

Merkezi yaşayan BİTKİLER veya ağaç resimleriyle kuvvetlendirin. En iyi renk yeşil.

 

 

DOĞU SEKTÖRÜ:

Yeni işe başlamak için kuvvetli bir alan, iş kurmak yada terfi etmek için. Genel olarak parayı arttırmak için iyi. Mükemmel ofis yada ana kapı yeri.

TEDAVİ skandallara karşı tedavi uygulanmalı. Cam bir vazo içerisinde 3 bambu kullanabilirsiniz.

 

 

GÜNEYDOĞU SEKTÖRÜ:

Para, yatırım ve emlak için inanılmaz güçlü alan. Bekar ve yeni bir aşkı bekleyen insanlar için iyi olabilir. Bu sektörde bir yatakodasi romantizm için iyi olacaktır.

Güçlendirmek için ATEŞ elementi kullanın. Mumlar yakın, bir şömine, ateş resimleri yada kırmızı renkler, sıcak pembe veya mor kullanın.

 

 

GÜNEY SEKTÖRÜ:

Burada dikkatli olun. Eğer hiç tedavi edilmezse bu alanda trafik kazası ve sağlık problemleri oluşabilir. Ofis için iyi bir alan değil. Eğer yatak odanız bu alana denk geliyorsa tedaviyi mutlaka uygulayın.

TEDAVİ: Hareket eden metal, altın sarnaçlı guguklu saat, asılı mobil metal, hareketli bir metal heykel yada rüzgar gülüyle tedavi edin. En iyi renkler altın, gümüş, beyaz yada gridir.

 

 

GÜNEYBATI SEKTÖRÜ:

Bu sektör para için mükemmel olabilir, fakat çok çalışarak kazanılan paradır. Ancak tavsiye edilen elementle, bu alan parayı daha kolay çekebilir ve iyi bir ofis yeri olabilir. Özellikle avukatlık ofisleri gibi yasal işlerle ilgili ofisler için mükemmeldir.

TEDAVİ: Bu alanın bereketini arttırmak için TOPRAK ekleyin. Kristal, seramik veya taştan, kahve, sarı veya turuncu renkleri ekleyin.

 

 

BATI SEKTÖRÜ:

Hastalık ihtimali gözüküyor. Bazı engeller olabilir ama çözümde tabiki mümkün. Emlak, yatırım ve para konularında iyi gelişmeler olabilir.

TEDAVİ: Sağlığı metalle güçlendirin. Paslanmaz çelikten yapılmış olan mobilyalar, demir yada bakır. En iyi renkler altın, gümüş, gri yada beyazdır.

 

 

KUZEYBATI SEKTÖRÜ:

Yaratıcı iş yapmak ve şöhret kazanmak için, yazı yazmak, resim yapmak ve şarkı söylemek için doğru yer. Aynı zamanda romantizm için iyi yer. Ama ilişkisi olanlar, ilişki dışında biriyle romantizm çekmemeye dikkat edin.

TEDAVİ: Bu alanı SU ile güçlendirin, su havuzu yada su resimleriyle. En iyi renkler mavi ve siyah.

Ayrıca bu alanda bu sene tadilat yapmayın.

 

 

KUZEY SEKTÖRÜ:

Burada dikkatli olun. Eğer hiç tedavi edilmezse bu alanda trafik kazası ve sağlık problemleri oluşabilir. Ofis için iyi bir alan değil. Eğer yatak odanız bu alana denk geliyorsa tedaviyi mutlaka uygulayın.

TEDAVİ: Hareket eden metal, altın sarnaçlı guguklu saat, asılı mobil metal, hareketli bir metal heykel yada rüzgar gülüyle tedavi edin. En iyi renkler altın, gümüş, beyaz yada gridir.

 

 

KUZEYDOĞU SEKTÖRÜ:

Hırsızlık, kavga ve yasal problemler ihimali var. Ancak yukardada belirttiğim gibi engeller doğru element kullanılırsa tedavi edilebilir, mekan iş ve para için oldukça olumlu hale gelebilir.

TEDAVİ: ATEŞ elementi kullanın. Mumlar yakın, bir şömine, ateş resimleri yada kırmızı renkler, sıcak pembe veya mor kullanın.

 

 

Unutulmamalıdırki esas olan uçan yıldızlar dağılımıdır, kendi kendinize ufak dokunuşlar yapabilirsiniz ama etkili bir uygulama için mutlaka analiz yapılmalıdır. Yapılan her uygulamanın bir sonucu vardır, etki ve tepki yasası… Horoz yılı sizi sevgi, neşe, bolluk ve bereketle sarmalasın…

Sinem Oktay

 

 

 

2017-12-26T13:33:26+00:00 26 Aralık 2017|