2018 DEKORASYON TRENDLERİ

2018 DEKORASYON TRENDLERİ

Paris’te düzenlenen Maison & Objet ve Milano’da düzenlenen Milan tasarım haftası fuarları her sene dekorasyon trendlerini belirliyor. Bu sene en moda dekorasyon trendleri şöyle:

1.Dev çiçekli desenler:

Bitkiler mekana temiz bir hava getirirken çiçek desenleri neşe ve pozitif ambians kazandırıyor. Çiçekli desenler özellikle dev boyutlu olanlar bu sene çok moda.

2. Beton vurgular:

Geçen sene olduğu gibi bu senede beton malzeme moda. Serin ve havalı bir etki bırakıyor.

 

 

3. Metalik hatların öne çıkarılması:

Metalik hatlar bu sene pinterest ve instagramda en çok paylaşılan dekorasyon resimlerinin baştacı. Metalik aydınlatmalar ve mobilya aksesuarları 2018’de çok moda.

 

4. Işıkla ilizyonlarının yaratılması:

Işık dekorasyonun en önemlisi, olmazsa olmazı. Işıkla yapılan ilizyon mekana çok zenginlik katıyor, bu yüzden de her sene olduğu gibi bu sene de vazgeçilmez.

 

5. Çeşitli materyallerin karıştırılması:

İki yada özellikle üç materyal kullanılarak yaratılan mekanlar çeşitlilikle zenginleşiyor. Farklılığın getirdiği ahenkle mekan daha sofistike ve şık duruyor. Bu sene materyalleri karıştırmak çok trend.

 

 

7. Özel elyapımı materyallerin kullanılması:

Mekan tasarımında farklılılaşma ihtiyacı sonucu ortaya çıkan yeni materyaller bu sene çok moda. Tasarımcılar yeni ve farklı olanı yaratmak için özel elyapımı materyallere rağbet gösteriyorlar.

 

 

8. Trend olan renklerin vurgulanması:

Her sene olduğu gibi bu seneninde trend renkleri var. Bu renkleri öğrenmek için ”2018 dekorasyon renkleri” isimli makalemi okuyunuz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017-12-09T10:31:37+00:00 8 Aralık 2017|