2017 FENG SHUİ TAKVİMİ

2017 FENG SHUİ TAKVİMİ

 

MUTLU YILLAR!

Maymun yılı sürpriz üstüne sürpriz ve beklenmedik gelişmelerle hızlı daha doğrusu hiperaktif geçti. Yeni ateş horoz yılındada hızlı, zekice ve pratik çözümler bulmak gerekiyor. Aynı zamanda yeni taze fırsatlar getirecek olan horoz yılında bu fırsatları etkili değerlendirmek için evinize biraz feng shui uygulayın.

Her yeni feng shui yılında, yıllık bir feng shui enerjisi gelir ve bu tüm ev ve ofisleri etkiler. Çevrenizde ufak değişiklikler yaparak güçlü alanları güçlendirebilir, zayıf alanları tedavi edebilirsiniz, böylece eviniz veya ofisiniz kişisel veya profesyonel hedeflerinizi gerçekleştirmekte size yardımcı olur.

 

FENG SHUİ TAVSİYELERİ

GENEL BAKIŞ:

Ofis yada evinizin doğusu, güneydoğusu ve merkezi 2017‘de inanılmaz güçlüler. Para, aşk ve yaratıcılık alanlarında gelişmek için bu mekanlarda zaman geçirin.

Güney, batı ve kuzeybatı için dikkatlı olun. Bu alanlar sağlık açısından riskli olabilir, potansiyel hırsızlık ve kazalara sebep olabilir. Bu alanları geliştirerek hayatınızı her alanda desteklemek için aşağıda payaşacağım bazı basit tedavileri uygulayabilirsiniz.

Aşağıdaki dokuz feng shui tavsiyesi sekiz pusula yönü ve aynı zamanda merkez için ayrı ayrı tavsiyelerdir. Mümkün olan yerlerde tavsiye ettiğim elementleri kullanın,eğer element mümkün değilse o elemente denk gelen rengi kullanın.

 

EVİN YADA OFİSİN MERKEZİ:

2016’da yaratıcı iş yapmak ve şöhret kazanmak için, yazı yazmak, resim yapmak ve şarkı söylemek için beceriler artıyor. Aynı zamanda romantizmdede yükseliş var. Ama ilişkisi olanlar, ilişki dışında biriyle romantizm çekmemeye dikkat edin.

Evinizin merkezini SU ile güçlendirin, küçük su havuzu yada su resimleriyle. En iyi renkler mavi ve siyah.

 

DOĞU SEKTÖRÜ:

Para, yatırım ve emlak için inanılmaz güçlü alan. Bekar ve yeni bir aşkı bekleyen insanlar için iyi olabilir. Bu sektörde bir yatakodasi romantizm için iyi olacaktır.

Güçlendirmek için ATEŞ elementi kullanın. Mumlar yakın, bir şömine, ateş resimleri yada kırmızı renkler, sıcak pembe veya mor kullanın.

 

GÜNEYDOĞU SEKTÖRÜ:

İş geliştirme için, satışları arttırmak ve ödül, şan, şöhret kazanmak için güçlü sektör. Ofis için iyi bir yer.

Yaşayan BİTKİLER veya ağaç resimleriyle kuvvetlendirin. En iyi renk yeşil.

 

GÜNEY SEKTÖRÜ

Burada dikkatli olun. Eğer hiç tedavi edilmezse bu alanda trafik kazası ve sağlık problemleri oluşabilir. Ofis için iyi bir alan değil. Eğer yatak odanız bu alana denk geliyorsa tedaviyi mutlaka uygulayın.

TEDAVİ: Hareket eden metal, altın sarnaçlı guguklu saat, asılı mobil metal, hareketli bir metal heykel yada rüzgar gülüyle tedavi edin. En iyi renkler altın, gümüş, beyaz yada gridir.

 

GÜNEYBATI SEKTÖRÜ:

Yeni işe başlamak için kuvvetli bir alan, iş kurmak yada terfi etmek için. Genel olarak parayı arttırmak için iyi. Mükemmel ofis yada ana kapı yeri.

TEDAVİ edin ve sağlığı ağaçla güçlendirin. Cam bir vazo içerisinde bambular kullanabilirsiniz.

 

BATI SEKTÖRÜ:

Hırsızlık, kavga ve yasal problemler ihimali var. Ancak yukardada belirttiğim gibi engeller doğru element kullanılırsa tedavi edilebilir, mekan iş ve para için oldukça olumlu hale gelebilir.

TEDAVİ: ATEŞ elementi kullanın. Mumlar yakın, bir şömine, ateş resimleri yada kırmızı renkler, sıcak pembe veya mor kullanın.

Ayrıca bu alanda bu sene tadilat yapmayın.

 

KUZEYBATI SEKTÖRÜ:

Hastalık ihtimali gözüküyor. Bazı engeller olabilir ama çözümde tabiki mümkün. Emlak, yatırım ve para konularında iyi gelişmeler olabilir.

TEDAVİ: Sağlığı metalle güçlendirin. Paslanmaz çelikten yapılmış olan mobilyalar, demir yada bakır. En iyi renkler altın, gümüş, gri yada beyazdır.

 

KUZEY SEKTÖRÜ:

Bu sektör para için mükemmel olabilir, fakat çok çalışarak kazanılan paradır. Ancak tavsiye edilen elementle, bu alan parayı daha kolay çekebilir ve iyi bir ofis yeri olabilir. Özellikle avukatlık ofisleri gibi yasal işlerle ilgili ofisler için mükemmeldir.

TEDAVİ: Bu alanın bereketini arttırmak için TOPRAK ekleyin. Kristal, seramik veya taştan, kahve, sarı veya turuncu renkleri ekleyin.

 

KUZEYDOĞU SEKTÖRÜ:

Bu alan yaratıcılık ve romantizm için zayıf. Ancak tedaviyi uygularsanız tam tersine dönebilir, sanatçılar için ve iyi ilişkiler için çok kuvvetli olabilir.

TEDAVİ: Su ekleyin, su havuzu gibi, akvaryum, bir tas su, su  figürü içeren sanat eserleri. En iyi renkler mavi ve siyah.

 

Unutulmamalıdırki esas olan uçan yıldızlar dağılımıdır, kendi kendinize ufak dokunuşlar yapabilirsiniz ama etkili bir uygulama için mutlaka analiz yapılmalıdır. Yapılan her uygulamanın bir sonucu vardır, etki ve tepki yasası…Horoz yılı sizi sevgi, neşe, bolluk ve bereketle sarmalasın…

Sinem Oktay

 

SO © 2017 Her hakkı saklıdır. Sitedeki yazılar izinsiz ve kaynak belirtmeden başka yerde yayımlanamaz. Ancak yazıları yazar ismi ve kaynak belirterek ya da siteye link vererek paylaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017-03-31T20:49:46+00:00 15 Aralık 2016|